Suudi gazete'den 'Türkiye’de turistler dolandırılıyor' iddiası

Suudi gazete'den 'Türkiye’de turistler dolandırılıyor' iddiası
Suudi Arabistan'ın rejim yanlısı yayını Saudi Gazette, Türkiye'de turistlerin polisin de dahil olduğu bir organizasyonla dolandırıldığını ileri sürerek, ''Türkiye'ye gitmeyin!' diye yazdı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Hailah Al-Mushawah'ın Saudi Gazette'de yazdığı yazıda, ''Discovery Channel'da, Türkiye'deki kafe, restoran, alışveriş merkezi ve barlarda turistlerin nasıl dolandırıldığına ilişkin bir belgesel izledim. Okuyucular belki şaşıracak ama bu dolandırıcılık işi güvenlik güçlerinin işbirliğinde yürütülüyor'' diye yazdı.

‘’DOLANDIRICILARLA POLİS İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR’’

Bulunduğu mekanda binlerce doları bulan yüksek hesapla yüz yüze gelen turistin derhal polise gitmeyi düşüneceğini belirten Al-Mushawah, ''Polise giden turist, dolandırıcılarla polis arasında nasıl bir iş birliği olduğunu görecek ve entegre dolandırıcılık sisteminde kolay bir av olduğunu keşfedecek.'' iddiasına bulundu.

Suudi halkının medya aracılığıyla Türkiye'ye gitmemeleri konusunda uyarıldığı belirtilen yazıda, ''Suudi turistler Türkiye'de açık bir şekilde sadece dolandırıcıların değil aynı zamanda fiziksel saldırıların da hedefinde'' iddiasında bulunuldu.

‘’TÜRKİYE’DE TURİZM HAYATINIZA BİLE MAL OLABİLİR’’

Sosyal medyada özel olarak Suudi Arabistan'dan ve genel olarak körfez ülkelerinden Türkiye'ye gidenlerin yaşadığı çok sayıda olayla dolu olduğu belirtilen yazıda, sosyal medyada Türkiye'ye gitmeyi özendiren ünlülere de tepki gösterildi. Türkiye'nin Osmanlı'dan bu yana Araplara kötü davrandığı ileri sürülen yazının sonunda, ''Günün sonunda Türkiye'de turizm çok pahalı. Belki hayatınız bile mal olabilir. Bu nedenle tüm Suudi Arabistan vatandaşlarına, tatilde Türkiye'ye gitmemelerini tavsiye ediyorum. Hatta hali hazırda rezervasyon yapmış olanları da rezervasyonlarını değiştirmeye davet ediyorum. Çünkü dünyanın herhangi bir ülkesi bile ziyaret etmek için Türkiye'den daha iyidir.'' denildi.Bu Haber 02.05.2019 - 09:50:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Murat bozz - 02.05.2019 - 01:27

    Arablar ülkesinde kalsın öyliyse, ihtiyacımız yok onlara..

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.