SunExpress, yurt dışındaki 8 şehirden İzmir’e uçuş başlatıyor

SunExpress, yurt dışındaki 8 şehirden İzmir’e uçuş başlatıyor

SunExpress, İzmir’den 8 yeni yurt dışı hattına uçuş başlatacağını duyurdu.


Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bu yaz uçuş ağına 8’i İzmir’den olmak üzere toplam 26 yeni rota ekledi. Yurt dışından İzmir’e 8 yeni uçuş ekleyen hava yolu, İzmir hattında en geniş uçuş ağına ulaştı.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki konu ile ilgili olarak, “SunExpress olarak bu yaz, Türkiye ile Avrupa arasında şimdiye kadarki en geniş uçuş ağımız ile hizmet sunuyoruz. Bu kapsamda, İzmir’den sunduğumuz yeni rotalar ile İzmir’de de en geniş uçuş ağımıza ulaştık. İzmir’i toplamda 50’den fazla destinasyon ile hem iç hem de dış hatlarda en çok noktaya bağlayan hava yoluyuz” dedi.

SunExpress, İzmir’den toplamda 37 yurt dışı destinasyona direkt uçuş gerçekleştiriyor. Bu yaz İzmir hattındaki yeni yurt dışı rotalar arasına Dubai, Birmingham, Saarbrücken, Tiflis ve Edinburgh’un yanı sıra Londra-Gatwick, Venedik ve Barselona da eklendi.

Yurt içinde ise İzmir’den Adana, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Van ve Mardin olmak üzere Türkiye’nin 15 şehrine uçuyor.

Kownatzki, "İzmir’in ana taşıyıcısı olarak İzmir’i dünyaya bağlamaya ve hem İzmir’e hem de Ege turizmine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. İzmir’in sadece yaz aylarında değil tüm yıl boyunca sunacağı çok şey var. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere zengin tarihi, kültürel mirasları ve eşsiz doğasıyla İzmir’in ideal bir tatil destinasyonu olduğunu göstermek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İzmir’den yurt dışına eklenen yeni rotalar:

-Barselona

-Venedik

-Dubai

-Birmingham

-Londra-Gatwick

-Tiflis

-Edinburgh

-SaarbrückenBu Haber 19.04.2023 - 14:30:44 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Uçuş ilave

    Fuat Kırkağaç 26.04.2023 - 03:01

    Prag için sabırla uçuş koymanızı bekliyoruz

  • Hediye özkan 21.04.2023 - 04:23

    Helsinki’den direk uçuşları bekliyoruz

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.