Steve Heapy: Havacılık sektörüne şamar oğlanı muamelesi yapılıyor

Steve Heapy: Havacılık sektörüne şamar oğlanı muamelesi yapılıyor

Jet2 CEO'su Steve Heapy, 'karbon emisyonu' tartışmalarında havacılık sektörünün şamar oğlanına döndürüldüğünü söyledi.


Turizm Güncel - Dış Haberler

İngiltere merkezli Jet2 ve Jet2 Holidays'in CEO'su Steve Heapy, en çok hangi sektörün karbon emisyonu ürettiği konusundaki tartışmalarda havacılık sektörünün şamar oğlanı haline getirildiğini belirtti.

Yürüyen tartışmalar neticesinde havacılık sektörünün aşırı vergilendirme ile karşı karşıya kalabileceğine dikkat çeken Steve Heapy, bunu önlemek için hava yolu şirketlerinin hükümet nezdinde lobi çalışmaları yürütmesi gerektiğin vurguladı.

Kamuoyunun, havacılık sektörünün ürettiği karbon miktarının gerçeğinden 10 kat fazla olduğuna inandırıldığını öne süren Steve Heapy, "Yapılan bir araştırmaya halk, karbon salınımının yüzde 22'sinin havacılık sektörü tarafından üretildiğine inanıyor. Halbu ki bu oran gerçekte yüzde 2,4. Yani algı ile gerçeklik arasında büyük bir uyumsuzluk var." diye konuştu.

Havacılık sektörüne uyarıda bulunan Jet2 CEO'su, karbon salınımının vergilendirilmesi konusunda havacılık sektörünün aşırı vergilendirilmesi tehlikesine dikkat çekti.Bu Haber 17.02.2023 - 09:39:37 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.