Sinpaş mahkeme kararına rağmen Marmaris’teki talana devam ediyor

Sinpaş mahkeme kararına rağmen Marmaris’teki talana devam ediyor

Sinpaş’ın mahkeme kararına rağmen, Muğla Kızılbük’teki otel projesi inşaatına devam ettiği belirtildi.


Sinpaş GYO’nun, mahkemenin "Çed gerekli değildir" kararının iptaline rağmen, Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Kızılbük’teki otel projesi inşaatına devam ettiği ifade edildi.

BirGün’den Aycan Karadağ’a açıklamalarda bulunan Marmaris Kent Konseyinden Halime Şaman, Sinpaş’ın hukuksuzluğa devam ettiğini belirterek, “Şirketin hala çalışmaya devam ettiğini gördük. İşin daha kötüsü ise güya milli parklara ait olan kapının da Sinpaş özel güvenlik birimlerinin kontrolünde olduğu da görüldü. Karar çıkmasına rağmen şirketin bunları yapması kanuna aykırı” ifadelerini kullandı.

“Bakanlığın bu talanı durdurması gerekiyor”

Şirketin bölgede adeta ekolojik yıkım yarattığının altını çizen Şaman: “Milli Park sınırları içerisinde yer alan inşaatta dinamit patlaması yaptı. Patlama sonucu kıyının, ormanın ve endemik türlerin tahribi gerçekleşti. Ayrıca sahile dışarıdan kum getirildiği biliniyor. Bu yıkımın bilirkişi raporu 7 ay önce çıkmasına rağmen mahkeme kararı geç verdiği için şirket faaliyetini sürdürdü. Mahkeme kararı sonrası 8 Ağustos Pazartesi gününe kadar şirkete süre verdik. Şirket faaliyetine devam ederse 14 Ağustos Pazar günü büyük bir eylem yapacağız. Bu talanı durduracağız. Belediyenin, Bakanlığın bu talanı durdurması gerekiyor. Bölgenin yeniden rehabilitesi yapılması gerekiyor.” Açıklamasında bulundu.Bu Haber 08.08.2022 - 10:25:52 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.