Serhat Koçkar açıkladı: İşte Anex'in Almanya planlamaları ve hedefleri

Serhat Koçkar açıkladı: İşte Anex'in Almanya planlamaları ve hedefleri
Anex Tour CEO'su Serhat Koçkar, yeni girdikleri Almanya pazarındaki planlamaları ve hedefleri ile ilgili bilgiler verdi. Almanya pazarında uzun soluklu iş yapma amacında olduklarını kaydeden Koçkar, ''Almanya pazarına fiyatları kırmak için gelmedik'' dedi.


TurizmGüncel - Dış Haberler


Rusya'nın en büyük oyuncularından biri olan Anex Tour, Almanya pazarına iddialı giriyor. Şirket, deneyimli kadrosu, geniş portföyü ve kendi hava yolu şirketi ile Rusya'da gösterdiği başarının bir benzerini de Almanya'da göstermeye hazırlanıyor.

ÖNEMLİ TRANSFERLER YAPTI

Anex Tour CEO'su Serhat Koçkar, Almanya seyahat pazarının tanınmış isimlerini şirket bünyesine kattı. Bunların arasında, Dirk Burneleit, Hakan Bakar ve Markus Leutner gibi isimler öne çıkıyor.

HANGİ PAZARLARA ÇALIŞACAK?

Alman iş ve turizm dergisi fvw'ye konuşan Serhat Koçkar, 2017 sezonunda İspanya, Yunanistan (Girit), Bulgaristan, Hırvatistan, Dominik Cumhuriyeti ve Küba'ya yolcu taşıyacaklarını, 2017-18 kış sezonunda ise Tayland, Mısır ve Duba'ye ağırlık vereceklerini açıkladı.

HANGİ ŞEHİRLERDEN UÇACAK?

Almanya gibi büyük ama rekabetin yoğun olduğu bir pazarda kendi hava yolu şirketi Azur Air ile operasyon yapacak olan Anex Tour, üç adet B767-330 uçakla Berlin, Düsseldorf ve Münih kentlerinden Akdeniz'in turistik destinasyonlarına uçacak. Anex Tou'un Almanya'daki hava yolu şirketinin başına ise, LTU'da 20 yıl görev yapmış tecrübeli isim Peter Wenigmann geçecek.

KOÇKAR: ALMANYA PAZARINA GİREN İLK TÜRK-RUS TUR OPERATÖRÜYÜZ

''Almanya'ya adım atan ilk Türk-Rus tur operatörüyüz. Almanya pazarında belki yeni olabiliriz ancak iyi organize olmuş, finansal olarak sağlam bir şirketiz. Kendi ürünleri ve otelleri olan, kelite odaklı bir şirketiz.'' diyen Serhat Koçkar, Almanya pazarına ne kadar yatırım yaptıkları konusundaki soruyu ise yanıtlamadı. Koçkar, ''Almanya Avrupa'nın en büyük pazarı ve biz burada uzun soluklu iş yapmak istiyoruz.'' ifadesini kullandı.

İLK YIL HEDEFİ 100 BİN YOLCU

Serhat Koçkar, ''Anex Tour ilk yılında Almanya'dan ne kadar müşteri hedefliyor?'' şeklindeki soruya ise, ''Almanya'da ilk yıl için 100 yolcu hedefliyoruz. Düşük fiyatla piyasaya girip iş yapma niyetimiz yok. Buraya fiyatları kırmak için gelmiyoruz.'' şeklinde yanıt verdi.

SATIŞ ACENTELERİ VE OTA'LARLA GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Anex Almanya şirketine transfer olan Dirk Burneleit, ''Satış acenteleri için şeffaf ve güvenilir bir partner olmak istiyoruz. Şu anda acente zincirleri ve online satış acenteleri ile görüşmelerimiz sürüyor.'' derken, şirkete dahil isimlerden Markus Leutner ise, ''Anex Tour Almanya'da kendi kapasitesiyle uçacak. Kendi kapasitemizle uçacak olmamız, bu işi ne kadar cidiye aldığımızın da bir göstergesi.'' değerlendirmesini yaptı.AZUR AİR FARKLI BİR ÜNİTE OLARAK ÇALIŞACAK

Lisanas almaya hazırlanan Azur Air ise Almanya'da tamamen farklı bir ünite olarak görev yapacak. Berlin, Düsseldorf ve Münih'ten uçacak olan şirket, diğer hava yolu şirketleri ve tur operatörleri ile de işbirliği yapacak.

''4 YILDIR BU PLAN ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ''

Almanya pazarına girmeleri ile ilgili olarak Serhat Koçkar, ''Almanya pazarına girmemiz Rusya'da yaşanan gelişmelerle ilgili değil. Pek çok destinasyonda incoming acentesi bulunan önemli bir şirket olarak, 4 yıldır bu plan üzerinde çalışıyoruz.'' dedi.

Bu Haber 06.10.2016 - 12:05:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Turat Han - 07.10.2016 - 08:15

    Sirketimizi tebrik eder,Basarilar dilerim!!!

  • Gümrükçü - 06.10.2016 - 11:58

    Yani kriz olmasaydı, bir 4 sene daha bekleyecektiniz. Öyle mi anladım? Bu arada Almanya"da gümrüklerde sağlam kontrol varmış. Haberiniz ola.

  • turizmco - 06.10.2016 - 08:52

    Almanya daki ekip önceki yıllarda bir takım olumsuzluklar yaşayan yöneticilerden oluşan bir ekip, zor olacak, umarım Anex başarılı olur, sahipleri dinamik insanlar

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.