Schengen bölgesi 1 Temmuz'a kadar Türkiye'ye kapalı

Schengen bölgesi 1 Temmuz'a kadar Türkiye'ye kapalı
Avrupa Birliği, Türkiye'nin de içinde yer aldığı üçüncü ülkelere, sınırlarını 1 Temmuz'a kadar kapalı tutma kararı aldı.

Avrupa Birliği'nin sınırları 1 Temmuz'a kadar Türkiye'ye kapalı kalacak. AB içişleri bakanlarının yaptığı toplantıda, Fransa'nın teklifi kabul edildi. Buna göre, Avrupa Birliği'nin üçüncü ülkelere dönük seyahat uyarısı 1 Temmuz'a kadar devam edecek. AB Komisyonu önümüzdeki hafta konu ile ilgili daha detaylı bir öneri yapacak.

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, üçüncü ülkelerin koronavirüsle mücadeledeki durumuna bakılarak farklı kararlar verilebileceğini açıkladı. T24'te yer alan habere göre Seehofer, salgının yüksek vaka syılarıyla devam ettiği ABD, Brezilya ve Rusya gibi ülkeleri örnek gösterdi.

AB ülkeleri ise aralarındaki seyahat kısıtlamasını Haziran ayı sonunda tamamen kaldıracak.

İspanya dışında bütün AB ülkeleri sınırlarını 15 Haziran'dan sonra açıyor. İspanya ise 1 Temmuz'a kadar kapalı bırakıyor. Pratikte pek çok ülke diğerleri ile sınır kısıtlamalarını kaldırdı.Bu Haber 06.06.2020 - 08:40:53 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Tahsin Yazici - 06.06.2020 - 04:29

    Yeter artık G20 ye ragmen bir türlü kurtulamadık 3 dünya ülkeliginden. Yetkililerimiz soruyorlarmi acaba kendilerine nerede eksik fazla yapıyoruz diye

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.