Satışlar düştü, İngiliz tur operatörleri çareyi 'benzersiz' indirimlerde buldu

Satışlar düştü, İngiliz tur operatörleri çareyi 'benzersiz' indirimlerde buldu
İngiliz tur operatörleri, İngiltere’de etkili olan yüksek sıcaklıklar sebebiyle düşen satışları hareketlendirmek için yüksek oranlarda indirimlere gidiyor.


TurizmGüncel – Dış Haberler

İngiltere’yi etkisi altına alan sıcak hava dalgası sebebiyle düşen tatil satışlarını hareketlendirmek isteyen tur operatörleri, ağustos programlarında yüzde 50’ye varan indirimlere gidiyor. 


TUI’nin Yunanistan Heraklion’da bir haftalık sadece uçuş ve konaklama içeren tatil paketini 576 pounddan 204 pounda indirdiği; Thomas Cook’un ise tüm ağustos ve eylül programında 100 poundluk fiyat indirimi yaptığı belirtiliyor. 

Dün 3 aylık bilançosunu açıklayan Thomas Cook, İspanya’daki rekabet ve İngiltere’deki sıcak hava dalgası sebebiyle yıl sonu karlarının hedeflerinin alt sınırında gerçekleşmesini beklediklerini açıklamıştı. 
 
‘HİÇ GÖRMEDİĞİM KADAR DÜŞÜK FİYATLAR’

Sunvil ve Olympic Holidays’in de düşük talep sebebiyle fiyatlarını yüzde 50’lere varan oranlarda düşürdüğü ifade ediliyor.

Konuya dair bir açıklama yapan Sunvil Genel Müdürü Chris Wright, “Önümüzdeki iki hafta için, pazarda hayatımda hiç görmediğim kadar düşük fiyatlar görüyorum” ifadelerini kullandı.

Balkan Holidays ve Bulgaria Holidays’in de yüksek oranlarda indirime gittiği görülürken, “Doldurmamız gereken charter uçaklarımız var” diyen Bulgaria Holidays Satış ve Pazarlama Müdürü Chris Rand, “Bu yıl, geçtiğimiz yıla göre oldukça zorlu bir yıl oldu” ifadelerini kullandı.
 


Bu Haber 01.08.2018 - 12:04:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.