Erdoğan, Bodrum’daki tartışmalı projenin sahibine ne dedi?

Erdoğan, Bodrum’daki tartışmalı projenin sahibine ne dedi?
Bodrum'da kaçak bölümleri yıkılan The Bo Viera projesinin yatırımcısı Salih Bezci, yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamada bulundu. ''Hata yaptım, basiretim bağlandı' diyen Bezci, Erdoğan'la aralarında geçen diyaloğu da aktardı.

Konuyla ilgili olarak Hürriyet'ten Sefer Levent'e konuşan Bezci, “Binalar arasında 6 metrelik alanlar vardı. ‘Oraları da oda yapalım geçer gider’ diye düşündüm. Basiretim bağlandı. Hata benim” dedi.

Projenin rezidans bölümündeki 108 konutun 54'e indirildiğini, binaların kat sayısının ise 3'ten 2'ye düşürüldüğünü belirten Salih Bezci, “Rezidans bölümündeki 54 konuttan vazgeçerken, 700 metrekare olan villaları 2’ye, 3’e böldük. Böylece, son tahlilde azalan konut sayısı 30 oldu” dedi.

Mühürlenen ve kaçak bölümlerinin yıkımına kara verilen projeyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'la da görüştüğünü açıklayan Bezci, Erdoğan'ın kendisine ''niye emsali aşan işler yapıyorsun'' diye sorduğunu, kendisinin ise “Yaptık bir kere efendim” dediğini aktardı. Bunun Erdoğan'ın “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ne diyorsa git ona uygun hale getir projeni” dediğini belirten Bezci, kendisinin de ''Elbette efendim'' yanıtını vererek, emsali Bakanlığın verdiği iznin bile altına indirdiklerini söyledi. Bezci ayrıca, projedeki kaçak bölümlerinin yıkım maliyetinin 15 milyon lira olduğunu açıkladı.Bu Haber 16.12.2019 - 11:17:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.