Sahil Antalya'dan Konyaaltı açıklaması: İddialar gerçeği yansıtmıyor!

Sahil Antalya'dan Konyaaltı açıklaması: İddialar gerçeği yansıtmıyor!
TurizmGüncel'de yayınlanan Konyaaltı Sahili haberine, Sahil Antalya'dan açıklama geldi. Halk plajlarında güneşlenenlerin paralı alanlara yönlendirildiği şeklindeki bilginin doğru olmadığı belitilen açıklamada, otellere de her türlü imkanın tanındığı ifade edildi.


TurizmGüncel

Alkoçlar'ın Konyaaltı'nda büfe kiraladığı işletmelerin halk plajlarındaki vatandaşları paralı alanlara yönlendirdiği şeklindeki haberimizin ardından Sahil Antalya'dan konuya ilişkin açıklama geldi. Otellerin plaja açılan tünellerinde plaja inen misafirlerin ücretli veya ücretsiz plajlarda güneşlenebileceği belirtilen açıklamada, halk plajındakilerin paralı alanlara yönlendirildiği şeklindeki bilginin de doğru olmadığı öne sürüldü. Açıklamada ayrıca, bölgedeki otellere her türlü imkanın tanındığı ifade edildi.Sahil Antalya tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

''Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, dünyanın en önemli plajlarından olan ve üç ay gibi kısa bir sürede dünya rekoru kırılarak tamamlanan “Konyaaltı Sahili” yeni ismiyle “Sahil Antalya Yaşam Parkı”, Türkiye turizminin başkenti Antalya’da yerli ve yabancı ziyaretçilere hizmet vermeye başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkan Menderes Türel’in vizyoner ve özverili çalışmaları ile Antalya halkına hizmet vermeye başlayan Sahil Antalya, şehri ziyaret eden yerli ve yabancı misafirler için önemli bir cazibe ve yaşam alanı sunmaktadır. Sahil Antalya Yaşam Parkı, Müze Kavşağı-Varyant’tan başlayarak, Boğaçayı’na kadar uzanan 1.000.000 metrekarelik alanı ve 6,5 km’lik sahili ile turizmin başkenti Antalya’da sahil yaşamının en güzel örneklerini sunmaktadır.

Konyaaltı Projesi yeni ismiyle Sahil Antalya Yaşam Parkı, her şeyden önce başta Antalya’da yaşayanlar olmak üzere yerli ve yabancı misafirlerine her türlü olanağı sağlayarak rahat ve huzurlu bir sahil yaşamı sunmayı amaçlamaktadır. Sahil Antalya, sadece plajları ile değil, çeşitli ünite ve alanları ile sosyal hayata katkı sağlaması için tasarlanarak inşaa edilmiştir.

Ancak Sahil Antalya, faaliyete geçmeden önce olduğu gibi hizmete girdikten sonra da çeşitli spekülasyonlarla karşı karşıya kalmaktadır. Sahil Antalya hakkındaki aslı olmayan veya saptırılan haberleri zaman zaman sosyal medya ve basın organlarında görmekteyiz. Son olarak, ücretsiz halkın kullanımına bırakılan plajda güneşlenen otel misafirlerinin, paralı alanlara yönlendirildiğine yönelik haberler yayımlanmaktadır.

Daha önce birçok kez belirttiğimiz gibi Sahil Antalya, yerli ve yabancı ziyaretçilerine daha rahat ve daha kullanışlı yaşam alanları sunmak için hayata geçirilmiştir. Projede ücretli ve ücretsiz alanlar bulunmaktadır. Bu alanların kullanımı tamamen misafirlerin tercihine bırakılmıştır. Dolayısı ile isteyen ücretli kısımlarda isteyen ücretsiz kısımlardan faydalanabilmektedir.

Sahil Antalya’da plajlara tünel geçişi bulunan otellere her türlü kolaylık da sağlanmıştır. Belirlenen ücretsiz plajlara; otellerin, plaj işletmecilerinin ve büfelerin şezlong koyması ve bu şezlonglardan ücret talep etmesi mümkün olmadığı gibi ücretsiz kısımları tercih edenlerin ücretli kısımlara yönlendirilmesi de mümkün değildir. Otellerden tünel geçişi ile plaja gelen yerli ve yabancı misafirler tercihlerine göre ücretli veya ücretsiz kısımlardan faydalanabilmektedir…''


Bu Haber 24.07.2018 - 18:55:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Fethi Güzeloba - 25.07.2018 - 07:17

    Oteller turist çekebilmek için her türlü tavizi verip misafir getiriyor ve memnuniyeti sağlamak için elinden geleni yapıyor. Ama diğer unsurlar bu işe ticaret olarak bakıp turisti rahatsız etmek ,yolunacak kaz olarak bakıp kazıklamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görüntüleri izledim, durum belli. Plaj işletmeleri otellere bırakılmalı.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.