Ryanair ırkçı yolcuya sahip çıktı, siyah kadının yerini değiştirdi

Ryanair ırkçı yolcuya sahip çıktı, siyah kadının yerini değiştirdi
Avrupa'nın en büyük hava yolu şirketi Ryanair, ırkçı bir yolcunun yan koltukta oturan siyah kadına hakaret etmesine sessiz kalmakla suçlanıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Geçtiğimiz günlerde Ryanair'in Barselona'dan Londra'ya uçmaya hazırlanan uçağına binen ırkçı bir yolcu, siyah kadınla yan yana seyahat etmeyeceğini belirterek kadın yolcuya hakaretler yağdırdı.

Koltuğunun değiştirilmesini isteyen ırkçı adamı kabin ekibi ve diğer yolcuların çabaları da sakinleştiremedi.Kadına yönelik; 'siyah p.ç. Seninle uçmak istemiyorum, kara k...' gibi çok sayıda hakaret yağdıran yolcu, diğer yolculardan tepki görse de hakaretlerine devam etti.

Siyahi yolcunun koltuğu değiştirilirken, adam hakkında işlem yapılıp yapılmadığı ise bilinmiyor.

Olayın ardından, ırkçı adamı uçaktan atmak yerine yaşlı kadının yerini değiştiren Ryanair yaygın bir öfke ile karşı karşıya geldi. Olaya sosyal medyada tepki gösteren binlerce, ırkçı adamı uçaktan indirmek yerine yaşlı siyah kadının yerini değiştiren Ryanair'i boykot edeceğini açıkladı.

Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Ryanair ise, ırkçı yolcuyu kara listeye aldığını ifade etti.Bu Haber 22.10.2018 - 11:05:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.