Ryanair greve giden çalışanları işten atmakla tehdit etti

Ryanair greve giden çalışanları işten atmakla tehdit etti
Avrupa'nın en büyük bütçeli hava yolu şirketi Ryanair, greve giden çalışanları işten atabileceğini, kış progamını ise gözden geçirebileceğini açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İrlanda merkezli bütçeli hava yolu şirketi Ryanair, greve giden pilotları ve kabin görevlilerini işten atabileceğini açıkladı. Şirket ayrıca, kış uçuş programını gözden geçirebileceğini de kaydetti.ÇALIŞANLARIN TALEPLERİ VAR

Ryanair'in İspanya, Portekiz, Belçika ve İrlanda'daki çalışanları 24 Temmuz'da greve gidiyor. Hava yolu çalışanları, çalışma koşullarının düzeltilmesi başta olmak üzere bir dizi ekonomik talep dile getiriyor.

300 UÇUŞ İPTAL

Grevler nedeniyle Ryanair'in, çarşamba ve perşembe günleri yapılacak toplam 2 bin 400 uçuştan 300'ünü iptal ettiği bildirildi.

RYANAIR ÇALIŞANLARI İŞTEN ATMAKLA TEHDİT ETTİ

Ryanair tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, ''Avrupa çapında pilotların ve kabin ekiplerinin bağlı bulunduğu sendikalarla görüşmeler sürerken, yüksek sezonda daha fazla grevle karşılaşmayı bekliyoruz. Şirket olarak, düşük maliyetlerle uçmamızı engelleyecek, makul olmayan taleplere hazır değiliz. Eğer gereksiz grevler müşteri gevenine ve fiyat öncelikli yapımıza zarar vermeye devam ederse, kış programımızı gözden geçiririz. Bu da filodaki uçak sayısının azalmasına ve bazı çalışanların işlerini kaybetmesine neden olabilir. Müşterilerimizin uçuşlarının küçük bir pilot grubunun gereksiz grevleri nedeniyle bozulmasına izin veremeyiz.'' ifadeleri kullanıldı.


Bu Haber 23.07.2018 - 15:09:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.