Rusya’dan hava yolu şirketlerine büyük destek

Rusya’dan hava yolu şirketlerine büyük destek

Rusya’da hükümetin yaptırımlar nedeniyle zarar gören ve bilet iadelerini ödemekte zorlanan hava yolu şirketlerine 19,6 milyar ruble tahsis edeceği açıklandı.


Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği operasyon nedeniyle ülke sivil havacılığına dönük batı yaptırımları hava yolu şirketlerini zor durumda bırakmış, pek çok hava yolu neredeyse uçak uçuramaz hale gelmişti.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, hükümetin iptal edilen rotalardaki bilet ücretlerinin yolcuya iade edilmesi için kullanılmak üzere hava yolu şirketlerine 19,5 milyar euro tahsis edildiğini açıkladı. Mişustin, bu tedbirin taşıyıcıları kendi işletme sermayeleri üzerindeki yükten kurtaracağını söyledi.

Havayolu şirketlerinin aynı zamanda tahsis edilecek mali destekleri uçuş güvenliğini sağlamak ve uçakların uçuşa elverişliliğini korumak için kullanabileceklerinin altını çizen Başbakan, ayrıca, geçici uçuş kısıtlamaları nedeniyle kapatılan güney havalimanlarının işletme maliyetlerini kısmen dengelemek için 1,5 milyardan fazla ruble tahsis edeceklerini vurguladı.Bu Haber 16.04.2022 - 09:15:46 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.