Rusya'dan 300 milyar rublelik önlem paketi

Rusya'dan 300 milyar rublelik önlem paketi
Rusya Federasyonu, koronavirüs salgını nedeniyle 300 milyar rublelik bir destek paketi oluşturdu. Desteklenecek sektör arasında, turizm ve havacılık şirketleri başı çekiyor.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Rusya Federasyonu, 300 milyar rublelik (4 milyar doların üstünde) bir fonla, koronavirüsün ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerini kırmayı hedefliyor. Vergilerin ötelenmesi ve koronavirüs tedavisi görenlerin maaşlarının devlet tarafından ödenmesi gibi başka düzenlemeleri de kapsayan destek paketinin son halini almak üzere olduğu açıklandı.

Vedomosti'nin haberine göre, hükümetin birkaç gündür üzerinde çalıştığı krizle mücadele planı bu hafta son şeklini alacak ve uygulamaya konacak.

Öncelik Rusya vatandaşlarında olacak

Plan çerçevesinde özel şirketler, bölgeler ve devlet şirketleri desteklenecek ancak planın önceliğinde Rusya vatandaşları yer alacak. Buna göre, koronavirüs tedavisi gören veya bu salgın nedeniyle çalışamaz hale gelen vatandaşların maaşları devlet tarafından ödenecek.

Ayıca işletmelere vergi tatili uygulanacak. Bu başlıktaki düzenlemenin aslında turizm ve hava yolu şirketlerini kapsadığı, diğer sektörlerin de uygulamaya dahil edilmesinin tartışıldığı öğrenildi.Bu Haber 16.03.2020 - 10:28:00 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.