Rusya’da Türkiye turu fiyatları yarıya indi

Rusya’da Türkiye turu fiyatları yarıya indi

Rusya’da ilan edilen kısmi seferberlik nedeniyle paket tatil fiyatlarında ve satşlarında büyük düşüş yalandığı belirtiliyor.


Rusya'da "goryaşiye" tabir edilen indirimli paket turlar piyasaya geri döndü. İzvestiya gazetesi Fethiye'de ya da Mısır, Hurgada'da 5 yıldızlı otellerde 80-85 bin rubleye (1320 dolar) her şey dahil tur bulunabildiğini yazdı. Marmaris'te 3 yıldızlı bir otelde fiyatlar 52 bin ruble seviyesinde.

TürkRus’un aktardığı habere göre söz konusu turlar daha önce 150 bin ruble gibi fiyatlardan alıcı buluyordu. Gazeteye konuşan sektör kaynakları indirimli turların geri dönüşünü kısmi seferberliğe bağladı. Buna göre, 21 Eylülden bu yana tur satışları yüzde 30-50 oranında azalmış durumda.

Tur Acenteleri Alyansı'ndan Alksan Mktrçyan, daha önce haftada 300 kişiyi tatile gönderirken şimdi bu sayının 200'e düştüğünü söyledi. Intourist yetkilileri de satışların yüzde 40-50 düştüğünü bildiriyor.

Fakat operatörlerin beklentisi bu durumun uzun sürmeyeceği yönünde. Operatörler indirimli turların kısa sürede tükeneceği, sonra da piyasanın normale döneceği kanısında.Bu Haber 06.10.2022 - 08:26:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.