Rusya'da Türkiye turlarının yüzde 40'ı iptal edildi

Rusya'da Türkiye turlarının yüzde 40'ı iptal edildi
Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı uçuş kısıtlaması ve kısıtlamaların ne zaman kalkacağının belli olmaması, rezervasyon iptallerini tetikledi.

Uçuşların ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizlik nedeniyle Türkiye'ye tatil rezervasyonu yapan Rusların yüzde 40'ının turlarını iptal ettiği ve seyahat planlarını değiştirerek ülke içi destinasyonlara yöneldiği belirtildi. Yüzde 60'lık bir kesim ise uçuşların yeniden başlamasını bekliyor.

TürkRus'un aktardığı habere göre Rusya Tur Endüstrisi Birliği (RST) Başkanı Andrey İgnatyev, 21 Haziran'dan sonra Türkiye ile uçuşların açılması hakkında bilgisinin olmadığın söyledi.

İgnatyev, "Türkiye rezervasyonları temmuz, ağustos ve daha ileri aylara erteleniyor" dedi.

Ignatiev, "Tahminlerimize göre yaklaşık yüzde 40'ı yurt içi, Rusya turları için yeniden rezervasyon yaptı. Tahminlerimize göre yüzde 60'ı Türkiye'ye seyahatlerini şu ana kadar daha uzun tarihlere erteledi ve genel merkezin kararını bekliyor." dedi.

Bu arada Rusya Tur Endüstrisi Birliği yetkilileri Rusya ile Türkiye arasındaki normal düzendeki uçak seferlerinin temmuz ayı içerisinde başlayabileceğini açıkladı. Birlik Başkan Yardımcısı Yuri Barzıkin, Rusya Turizm Ajansı Başkanı'yla yaptıkları görüşmeye atıfta bulunarak uçuşların mümkün olan en kısa sürede başlamasını beklediklerini söyledi.



Bu Haber 10.06.2021 - 08:29:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.