Rusya’da Türkiye tur fiyatları yeniden zirvede

Rusya’da Türkiye tur fiyatları yeniden zirvede

Rusya’da döviz kurlarındaki artış nedeniyle, Türkiye tur fiyatlarının zirveye çıktığı belirtiliyor.


Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türkiye’ye tur fiyatlarının zirveye çıktığını, Rus turistlerin alternatif olarak Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland’ı tercih etmeye başladıklarını açıkladı.

Rus medyasında yer alan habere göre, ATOR Başkan Yardımcısı Sergey Romaşkin, Türkiye turlarında bugün kişi başı ortalama fiyatın 100 bin rubleyi geçtiğini söyledi.

TürkRus’un aktardığına göre, Rusya’da dolardaki yükseliş nedeniyle Türkiye turlarının fiyatlarında hissedilir artış olduğunu belirten Romaşkin, turistlerin bu nedenle daha düşük bütçeli otelleri tercih etmeye ve tatil sürelerini kısaltmaya başladıklarına dikkat çekti.

Rusya’dan giden turistlerin sayısının geçen yıla göre düşüş göstereceğini öngören ATOR Başkan Yardımcısı Dmitriy Gorin ise “Kur yüzde 60 değişti, fiyatlar ise yüzde 30-40 arttı. Çünkü uçuş fiyatları yüzde 20 ucuzladı. Moskova-Antalya gidiş-geliş uçuşlarının ortalama fiyatı geçen yıl 50 bin rubleyken, bu sene 40 bin ruble” diye bilgi verdi. 

Gorin, Rusya-Türkiye arasında tarifeli ve charter uçuşlarının sayısının geçen yıla göre yüzde 50’den fazla arttığını belirterek, “Ancak tur fiyatlarındaki artış turist trafiğini azalttı. En iyi sonuç, geçen yılki rakamın tekrarlanması olur. Türkiye’yi geçen sene 5,2 milyon Rus turist ziyaret etti” dedi.Bu Haber 01.08.2023 - 09:06:06 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.