Rusya'da turizmde KDV'yi düşürme hazırlığı

Rusya'da turizmde KDV'yi düşürme hazırlığı
Rusya Federasyonu, turizm sektöründe KDV'yi düşürmek için çalışma başlattı.

Turizm Güncel - Dış Haberler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus turizm sektörünün daha rekabetçi olabilmesi ve yatırımların artması için yürütülecek çalışmalarla ilgili oluşturulan talimatlar listesini onayladı. Buna göre Rusya'da turizm sektöründe KDV'nin düşürülmesi, yurt içi tatillere verilen nakit desteğinin genişletilmesi ve ülkenin uzak doğusuna yapılacak turizm yatırımlarının desteklenmesi planlanıyor.

Rus hükümetinin KDV'nin düşürülmesi ile ilgili raporu 1 Kasım'a kadar hazırlaması gerekiyor. Rusya Federasyonu'nda yüzde 20 olan turizm sektörü vergisinin, yüzde 7-10 bandına indirilmesi düşünülüyor.

Rusya'nın yakınınla bulunan Çin, Japonya, Kore ve Vietnam gibi ülkelerde turizm sektöründen alınan verginin düşük olduğu belirtiliyor. Bu vergi oranlarıyla Rusya'nın turizmde rekabetçi olamayacağının altı çizilirken, "Rus vatandaşları Rusya'daki turizm ürünlerine yurt dışındakinden daha fazla vergi ödüyorken ülke turizmi nasıl rekabetçi olabilir?" sorusu soruluyor.Bu Haber 19.10.2021 - 10:06:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.