Rusya’da tatil fiyatlarının değişmediği tek ülke BAE oldu

Rusya’da tatil fiyatlarının değişmediği tek ülke BAE oldu

Rusya’da fiyatları değişemeyen tek destinasyonun Birleşik Arap Emirlikleri olduğu ve buna rağmen Rus turistlerin en çok Türkiye’yi tercih ettiği belirtildi.


Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat acentesi Travelata’nın pazarlama müdürü Oleg Kozyrev, Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) bu yaz, Rusya’dan yapılan seyahat için ortalama tutarın değişmediği tek ülke olduğunu belirtti.

Fiyatlarda artışın yaşanmadığı BAE’ye rezervasyonlarda dört kat artış kaydedildiğine dikkat çeken Kozyrev konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bu yılın ilk 5’inde ortalama tatil maliyetinin artmadığı tek destinasyon BAE oldu. Bu yaz rezervasyonlarda dört kat artış göstermeleri şaşırtıcı değil” dedi.

Kozyrev’in açıklamalarına göre, yılın başından bu yana BAE, Rusya’dan gelen turistlerin yüzde 11’i tarafından tercih edilirken, bu destinasyon için ortalama tutar 127 bin rubleye ulaştı.

Bununla birlikte, Türkiye Rus turistler arasında hala liderliğini korurken, yılın başından bu yana Travelata müşterilerinin yarısından fazlası (yüzde 53) Türkiye’yi tercih etti.

Öte yandan Türkiye tatilleri için ortalama tutar 166 bin rubleyle Birleşik Arap Emirlikleri’ni solladı.

Diğer popüler destinasyon, ortalama 76 bin ruble ile Rusya içi tatil beldeleri olurken, üçüncü sırada Mısır yer aldı.

Rus tatilcilerin yüzde 13’ü Mısır’ı seçerken, buradaki tatillerin ortalama 134 bin rubleye mal olduğu belirlendi.

Listede dördüncü sırada BAE, beşinci sırada ise Tayland yer alıyor. Tayland seyahatlerinin ise ortalama 178 bin rubleye mal olduğu kaydedildi.Bu Haber 25.07.2023 - 09:29:34 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.