Rusya’da kısıtlamalar ne zaman kalkmaya başlayacak?

Rusya’da kısıtlamalar ne zaman kalkmaya başlayacak?

Kabine üyeleri ve bölge valileriyle Kovid-19'a karşı yürütülen mücadele kapsamında yapılan çalışmalara ve alınan önlemlere ilişkin bilgi alan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 12 Mayıs itibariyle kısıtlamaların kdemeleri olarak kaldırılmasını öngören plan hazırlanmasını istedi.


Kovid-19'a karşı yürütülen çalılmalarla ilgili bilgi veren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sene başında solunum cihazı üretim kapasitesinin ayda 60-70 iken nisan ayında 800'den fazla solunum cihazı üretildiğini belirtti. Mayıs ayında 2.500 solunum cihazı üretileceği bilgisini paylaşan Putin, maske üretiminin de 10 kat artırıldığının altını çizdi.

Rus lider, 1-5 Mayıs arasındaki Emek ve Bahar Bayramı ile 9-11 Mayıs arasındaki Zafer Bayramı tatillerine 6-8 Mayıs tarihlerini de ekleyerek 11 Mayıs'a kadar kesintisiz tatil ilan etti.

12 Mayıs’tan itibaren

Sputnik'te yer alan habere göre Putin, hükümete kısıtlayıcı önlemlerin 12 Mayıs'tan itibaren kademeli olarak kaldırılmasını öngören bir program hazırlama talimatı verdi ve Rusya Federasyonu'na bağlı bölgelerin 12 Mayıs'tan itibaren kısıtlamaları kademeli olarak kaldırmaya başlayabileceğini ifade etti.

1 Mayıs tatili ile zafer bayramı tatili birleştirildi

Putin, "Önümüzde uzun mayıs tatilleri var. Bunların arasındaki 6, 7 ve 8 Mayıs ise iş günü. Normal durumda birçok kişinin bu dönemde izin alıp çalışmayacağını biliyoruz. Ancak şu anda risk alamayız. Bu nedenle, bu 3 günü ücretli tatil ilan etmenin doğru olacağını düşünüyorum" dedi.Bu Haber 28.04.2020 - 18:44:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.