Rusya yüzde 100 etkili koronavirüs aşısı geliştirdiğini açıkladı

Rusya yüzde 100 etkili koronavirüs aşısı geliştirdiğini açıkladı
Koronavirüse karşı ikinci bir aşı geliştirdiğini açıklayan Rusya, EpiVacCorona isimli aşının yüzde 100 etkili olduğunu ileri sürdü.

Daha önce yüzde 92 etkili Sputnik V aşısını geliştiren Rusya, yeni bir aşı daha geliştirdiğini duyurdu. EpiVacCorona ismi verilen aşının, koronavirüse karşı yüzde 100 etkili olduğu iddia edildi.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, ülkede geliştirilen ve Hindistan’a da üretim izni verilen Sputnik V aşısı halihazırda ülkede toplu aşılamada kullanılıyor. Rusya’da üretilen ikinci aşı olan EpiVacCorona’nın geniş ölçekli klinik denemeleri tamamlandı.

Rospotrebnadzor: Yüzde 100 etkili

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), Vektör Enstitüsü tarafından geliştirilen aşının yüzde 100 etkinlik oranına sahip olduğunu duyurdu. EpiVacCorona’nın geniş çaplı uygulamaları Kasım 2020’de başlamıştı.

Rusya’da aktif olarak kullanılan Gamaleya Enstitüsü’nün geliştirdiği Sputnik V aşısının yüzde 92 etkinlik oranı bulunduğu belirtilmişti.

Ülkede kısa süre içinde iki aşının da yaygın olarak kullanılması bekleniyor.Bu Haber 19.01.2021 - 15:34:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.