Rusya üç ülkeye daha direkt uçuş izni verecek 

Rusya üç ülkeye daha direkt uçuş izni verecek 
Rusya Federasyonu'nun, üç ülkeyle daha direkt uçuş bağlantısı kuracağı açıklandı.

Turizm Güncel - Dış Haberler

'Seyahat Forumu'nda konuşan Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakan Yardımcısı Vadimir Poteshkin, şu anda 19 Rus hava yolunun 25 ülkeye uçuş yaptığını açıkladı. Aynı zamanda 30 ülkeden 54 taşıyıcının Rusya'ya uçuş düzenlediğini kaydeden Vadimir Poteshkin, uçuşlarda önceliklerinin BRICS ülkeleri, Türkiye, Venezuela ve Küba olduğunu ifade etti. 

2024'te Rusya'ya/Rusya'dan uçuş yapılan ülke sayısının 40'a ulaşacağını açıklayan Bakan Yardımcısı, "İlk 5 aylık dönemde Vietnam, Bahreyn, Katar, Ürdün ve Tunus'a uçuşlar başladı. Şimdi de Suudi Arabistan, Endonezya ve Tanzanya'ya uçuşların başlatılması ve Kuveyt uçuş sayısının artırılması için çalışma yapıyoruz. Dost devletlerle oldukça yakın ilişkilerimiz var, her düzeyde etkileşimde bulunuyoruz." dedi. 

Rus taşıyıcıların 2024'ün ilk 5 ayında yaptığı uçuş sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,8 arttığını kaydeden Poteshkin, bu yıl uluslararası yolcu sayılarının 10 milyona çıkacağını ifade etti. Poteshkin ayrıca, Rus taşıyıcıların filolarında şu anda 1.114 uçak olduğunu da sözlerine ekledi. 

Bakan Yardımcısı Poteskhin, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Elbette BRICS ülkeleriyle de çalışıyoruz. Çin destinasyonlarına ve BAE'ye uçuşlara talep var. Ayrıca Türk tur operatörleriyle de çalışıyoruz. Türkiye aynı zamanda Rusya'da lider ülke pozisyonunu elinde tutuyor. Elbette biz de Ulaştırma Bakanlığı olarak tüm ülkelerden turistlerin bize gelmesine, vatandaşlarımızın da yabancı ülkeleri ziyaret etmesine olanak sağlamak için hava trafiğindeki ilişkilerimizi gelişirmeye çalışıyoruz."

Kaynak: ATOR Bülteni


Bu Haber 13.06.2024 - 09:36:50 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.