Rusya seyahat pazarında haziran ikilemi

Rusya seyahat pazarında haziran ikilemi

Rusya turizm pazarında 1 Haziran'dan sonrasına ilişkin ikilem yaşanıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'da seyahat acenteleri ve turistlerin, ön ödemesi yapılmış Türkiye turlarının kalan kısmı konusunda ikilem yaşadığı belirtiliyor.

Turizm haber portalı TourDom'da yer alan habere göre, 1 Haziran'a kadar resmi olarak kısıtlanan Türkiye uçuşlarının 1 Haziran'dan sonra başlayacağına ilişkin bir kesinlik yok. Bu nedenle acenteler ve turistler ön ödemeleri yapılan 1 Haziran sonrası turların kalan ödemelerinin yapılıp yapılmaması konusunda çelişki yaşıyor.

Ön ödemeleri yapılmış turların kalan kısmının ödenmesi için son tarihin yaklaştığı belirtilen haberde, aksi taktirde bu turların, tur operatörleri tarafından masraflar kesilerek iptal edilebileceği kaydedildi.

Rusya'daki tur sağlayıcılarının büyük kısmının ödemeleri henüz ertelemediği belirtildi. Seyahat acenteleri, ''Bu büyük bir problem. Tur operatörlerinin ne yapacağı belli değil. Turistler ise şu aşamada fazladan ödeme yapmak istemiyorlar çünkü belirsizlik var. Bu konuda özellikle Tatyana Goliva'nın 'Haziran sonrasına da tur satmayın' açıklaması etkili oldu.'' diyor.

NOT: Rusya'da tur operatörleri pandemi koşullarında rezervasyonları özendirmek için esnek rezervasyon sistemini hayata geçirmişti. Tur operatörleri, tur bedelinin yüzde 25'ini rezervasyonu alınca, kalan kısmını ise seyahatten 10-30 gün önce tahsil ediyor.Bu Haber 06.05.2021 - 21:01:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Arif - 08.05.2021 - 08:44

    Tatayana Goliva,kim bu,başbakan yardımcısı galiba ya da hükmetten birisi yanlış hatırlamıyorsam..yeteli değil mi bize bu?hala anlamadık mı Rusyanın devlet olarak Türkiye ye turist gönderme arzusu olmadığını.pandemi falan herkesin de bildiği gibi ruslar için sorun teşkil etmez aslında...Benim anlamadığım bizim yöneticiler neden 3 hafta yasak getirdiler ve her yeri kapattılar?Bende sanmıştım ki baya bir aşı getirdiler bu 3 hafta kapanmada yapaılacak aşılama ama nerdeeee,adamlarda aşı yokmuş boş beleş kapanmaya gittiler..Allah akıl versin bunlara

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.