Rusya, o listeye Türkiye'yi de ekledi

Rusya, o listeye Türkiye'yi de ekledi

Rusya'da polis teşkilatına mensup memurların tatil yapmasına izin verilen ülkeler arasına Türkiye'nin de eklendiği belirtildi.


Rusya'da polis teşkilatına mensu memurların yurt dışında tatile gidebileceği ülkelerin arasına Türkiye, Tayland ve Birleşik Arap Emirliklerinin de eklendiği belirtildi.

TürkRus.com'un Rusya'nın önde gelen gazetelerinden Kommersant'a dayandırdığı haberde, İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev kararı imzaladığı ve Rus turistlerin artık Türkiye Tayland ve BAE'ye tatile gidebileceği kaydedildi.

Türkiye ve Taylan’ın da aralarında bulunduğu 116 ülkeye İçişleri mensuplarının ve diğer güvenlik teşkilatı çalışanlarının tatile gitmeleri 2014 yılından beri “tavsiye edilmiyor”du. Bu fiilen “yasak” anlamına geliyordu.

Bakan Kolokoltsev’in 12 Haziran’da imzaladığı kararname ile yasağın kaldırıldığı bildiriliyor.

Rusya turizm sektörünün önde gelen sitelerinden Tourdom.ru, yasağı kaldıran kararın orijinalini henüz kimsenin görmediğini ama pek çok kişinin bavulunu toplamaya başladığını yazdı.

Bu durumda Türkiye ve Tayland gibi iki popüler destinasyon için, aileleriyle birlikte 3 milyon yeni potansiyel müşteri ortaya çıktığı vurgulandı.

Rusya’da polis ve diğer güvenlik teşkilatı mensuplarının 13 ülkeye tatile gitmesi “tavsiye ediliyordu”.

Bu ülkeler arasında Azerbaycan’dan Ermenistan ve Kazakistan’a “müttefik” sayılan bazı SSCB ülkeleri ve Abhazya ile Vietnam, Çin, Küba da bulunuyordu.

Listeye Türkiye, Mısır, Tayland, Tunus gibi Rusya halkının gözdesi tatil ülkeleri girmiyordu.Bu Haber 14.06.2019 - 10:04:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.