Rusya Katar’a da vizeleri kaldırdı, Türkiye hala beklemede

Rusya Katar’a da vizeleri kaldırdı, Türkiye hala beklemede

Rusya Federasyonu, Katar ile karşılıklı olarak vizeleri kaldırırken, Türkiye’ye dönük vize uygulamasını tek taraflı olarak devam ettiriyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya
Federasyonu ile Katar arasında vizeler kaldırıldı. Rus hükümeti ile Katar hükümeti, iki ülke arasında vizelerin kaldırılmasını öngören anlaşmayı 27 Aralık’ta imzaladı. Söz konusu anlaşmanın, tarafların gerekli prosedürleri tamamlamasının ardından yürürlüğe gireceği belirtildi.

Daha önce Türkiye ile Rusya arasında uygulanan vizesiz rejim, 2015 yılının kasım ayında Türkiye’nin bir Rus savaş uçağını düşürmesiyle askıya alınmış, Rusya Türkiye’ye dönük uzun süreli uçuş yasağı getirmişti. Sonrasında uçuş yasağı kaldırılırken, vize uygulamasına devam edildi. İki ülke arasında yapılan görüşmeler sonucunda, sadece yeşil ve gri pasaport sahiplerinin Rusya’ya vizesiz girişine izin verilmişti. Ruslar ise vizesiz olarak Türkiye’ye gelebiliyor.

Rusya 2018 yılında, Birleşik Arap Emirlikleri’ne de vizeleri kaldırmıştı. Bu Haber 28.12.2019 - 12:51:49 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.