Rusya ile Mısır arasında uçuşların başlaması için 'Türkiye senaryosu'

Rusya ile Mısır arasında uçuşların başlaması için 'Türkiye senaryosu'
Rusya ile Mısır arasındaki uçuşların başlaması konusunda 'Türkiye senaryosu' dillendiriliyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya ile Mısır arasında uçuşların başlaması için yapılan görüşmelere ilişkin yeni haberler geliyor. Rus Tur Operatörleri Birliği'nin (ATOR) sitesinde yayınlanan habere göre, Rusya ile Mısır arasında uçuşlar büyük ihtimalle ocak ayında başlayacak. Rusya Ulaştırma Bakanlığı'ndan yetkililer, havalimanı güvenliği konusunda Mısır ile Rusya arasında varılan anlaşmaya ilişkin yükümlülüklerin neredeyse tamamıyla karşılandığını ifade ediyor.

SOKOLOV: UÇUŞLAR BÜYÜK İHTİMALLE OCAK AYINDA BAŞLAR

Interfax ajansına konuşan Maksim Sokolov, ''İki ülke arasında uçuşlar büyük ihtimalle ocak ayında başlamış olacak.'' dedi. Liderlerin alacağı uçuş yasağının kaldırılmasına dair kararın Mısır'da bulunan Rus heyetin vereceği rapora bağlı olduğunu belirten Sokolov, ''Bu nedenle kararı şimdiden açıklamamız mümkün değil. Ancak görüşmeler sürüyor.'' şeklinde konuştu.

TÜRKİYE MODELİ

Öte taraftan Vipeservis CEO'su Dmitry Gorin, Mısır'a dönük uçuşların serbest bırakılmasının Türkiye'dekine benzer bir seyir izleyeceğini ifade etti.

ÖNCE TARİFELİ UÇUŞLAR ARTMIŞ, SONRA CHARTERLAR BAŞLAMIŞTI

24 Kasım 2015 tarihinde Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından bir genelgeyle Türkiye'ye tatil satışını ve charter uçuşlarını yasaklayan Rusya, iki ülke arasında yaplan anlaşmadan sonra, önce tatil yasağını kaldırarak tarifeli seferlerin artırılmasına izin vermiş, sonrasında ise charter uçuşlarını tamamen serbest bırakmıştı.

AEROFLOT TARİFELİ UÇUŞLARA BAŞLAYACAK

Mısırlı yetkililerin yaptığı açıklamalar da böyle bir sürece işaret ediyor. Mısır Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, şu anda ülkede bulunan Rus heyetin Kahire Havalimanı'nın ikinci terminalindeki güvenlik önlemlerini incelediklerini belirterek, ilk seferlerin Aeroflot tarafından tarifeli seferler şeklinde icra edileceğini açıkladı. Açıklamada ayrıca, Rus heyetinin ayrıca biyometrik sisteme geçen Hurghada Havalimanı'nda da inceleme yapacağını duyurdu.
Bu Haber 28.12.2016 - 14:22:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.