Rusya, 9 ülke ile vizesiz seyahat anlaşması yapmaya hazırlanıyor

Rusya, 9 ülke ile vizesiz seyahat anlaşması yapmaya hazırlanıyor

Rusya 9 ülkeyle daha vizesiz seyahat anlaşması yapmaya hazırlandığını duyurdu.  


Rusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Departmanı Başkanı Aleksey Klimov, Rusya’nın dokuz ülkeyle daha vizesiz seyahat görüşmeleri yürüttüğünü bildirdi.

RİA Novosti ajansına konuşan Klimov, “Son dört yıl içinde bu türden 15 anlaşma imzalandı ve yürürlüğe girdi. Buna ek olarak, dokuz ülkeyle daha şu anda bu tür anlaşmaları müzakere ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Harici’de yer alan habere göre, 65’ten fazla ülkenin vatandaşlarının vize formalitelerinin kaldırılmasına ilişkin anlaşmalar kapsamında Rusya’ya giriş yapabildiğini de hatırlatan Klimov, ayrıca vizesiz rejimin tek taraflı olarak tesis edilmesinin, dost ve tarafsız ülkelerin gözünde Rusya’nın dış politika güvenilirliğine ciddi zarar vereceğini vurguladı.

Klimov  bu tür tedbirlerin, uluslararası arenada önemli bir rol oynamayan sahil turizmine sahip ülkeler tarafından uygulandığını ifade etti.

Bu ayın başında Endonezya’nın Rusya ile vize rejimini iptal etmeyi düşündüğü duyurulurken geçen haftalarda Rusya İktisadi Kalkınma Bakanlığı Çok Taraflı İktisadi İşbirliği ve Özel Projeler Departmanı başkanı Nikita Kondratyev, Hindistan’dan ilk vizesiz turist gruplarının 2025 yılında Rusya’ya gelebileceğini açıklamıştı.Bu Haber 21.06.2024 - 16:30:14 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.