Rusya'dan otellere kötü haber: 2018'de de fiyatlar artmayacak

Rusya'dan otellere kötü haber: 2018'de de fiyatlar artmayacak
Rus turizm uzmanları, 2017'de Türkiye'nin bu pazarda yakaladığı turist artışının ertelenmiş talep ve düşük fiyatlardan kaynaklandığını belirtiyor. Yorumlara göre, Türkiye'de paket tur fiyatları 2018 yılında da artmaycak.


Düşük fiyatlar nedeniyle Türkiye'deki otellerin Rusya'dan kayıp mı kazanç mı elde ettiği tartışılıyor. TürkRus.com'da yer alan habere göre, Türkiye'de paket tur fiyatları 2018 yılında da artmayacak.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), yayınladığı bir haber analizde önümüzdeki sezonda Türkiye'de tatil fiyatlarının 2017 seviyesinde seyredeceğini açıkladı.Birlikten yapılan açıklamada Ocak-Eylül döneminde Türkiye'de dinlenen Rusyalı turist sayısının 3,3 milyon olduğu bilgisi de yer aldı.

Sektörel uzmanlar Türkiye'nin 2017'deki başarısını ertelenmiş tatil taleplerinin gerçekleşmesine ve Türk otellerinin sunduğu uygun fiyatlara bağlıyor. Otellerin Rus operatörlerle yaptıkları anlaşmalardaki fiyatları koruyacağı, bundan ötürü yeni sezonda fiyat artışı beklenmediği kaydedildi.

Coral Travel ticari direktörü Ercüment Ünalan "Bütün anlaşmalar imzalandı, fiyat artışı yok" diyor. Pegas Touristik'ten Anna Podgornaya da Türkiye tatilleri için fiyat artışı beklemediklerini söyledi.


Bu Haber 25.10.2017 - 14:24:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.