Rusya'da yangın faciası, en az 64 kişi hayatını kaybetti

Rusya'da yangın faciası, en az 64 kişi hayatını kaybetti
Rusya'nın Kemerovo kentinde bulunan bir alışveriş merkezinde çıkan yangında, 64 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

 
Rusya, Kemerovo kentindeki bir alışveriş merkezinde meydana gelen yangın faciasının şokunu yaşıyor. Yangında en az 64 kişini hayatını kaybettiği, yaralanan onlarca kişinin ise hastanelere kaldırıldığı öğrenildi.TürkRus.com'da yer alan habere göre yangın, AVM'nin dördüncü katında bulunan çocuk oyunu ve eğlence alanında çıktığı belirtiliyor.

Kısa sürede yayılan yangında, aynı kattaki sinema salonunda film izleyen çok sayıda çocuğun can verdiği bildiriliyor. 

Panik yaşayarak sinema ve oyun bölgelerinden kaçmaya çalışan çocuklar ve velilerinin, kapalı sinema kapıları yüzünden zamanından binayı terk edemedikleri, duman ve alevler içinde kaldıkları bildiriliyor.

Öte taraftan yapılan son açıklamada, 6 kişinin ise cesedine ulaşılmaya çalışdığı ifade edildi.Rusya’nın Kemerovo kentindeki 'Zimnyaya Vişnya' isimli alışveriş merkezinde yangın, pazar günü yerel saatle 16.00 sıralarında başladı ve kısa sürede yayıldı. 4. kattan kurtulabilmek için pencerelerden aşağı atlayan bir çocuğun görüntüleri yürek parçaladı. Çocuğun bitkisel hayatta olduğu bildirildi.

YNGIN ANINDA AVM'DE 1000 KİŞİ VARDI

Görgü tanıkları olay sırasında AVM'de yaklaşık bin kişinin olduğunu, yükselen duman ve alevlere rağmen yangın alarmının çalışmadığını vurguluyor.

Olayla ilgili AVM yetkililerinden üç kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Bu arada yangında yakınlarını kaybedenlerin ailelerine devlet 1'er milyon ruble maddi yardımda bulunma kararı aldı.


Bu Haber 26.03.2018 - 09:32:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.