Rusya'da Türkiye hariç 'düş kırıklığı sezonu' yaşanıyor...

Rusya'da Türkiye hariç 'düş kırıklığı sezonu' yaşanıyor...
Turizm sezonunun tam ortasında Rusya basınına yansıyan değerlendirmeler, sektörde rekor üstüne rekor kıran Türkiye hariç, genel olarak 'düş kırıklığı sezonu' yaşanmakta olduğu yorumlarını öne çıkarıyor.


Rusya'da erken rezervasyonlarla umutlanan tur operatörleri, temmuzun ikinci yarısından itibaren düşen talep nedeniyle hayalkırıklığına uğradı. 

 

CHARTER SEFERLERİ İPTAL EDİLİYOR, FİYATLAR DÜŞÜRÜLÜYOR

TürkRus'ta yer alan habere göre, operatörler yurt dışı paket tur programları ve charter seferlerinin yüzde 10 ile 20'sini iptal ederken, fiyatları da damping seviyesinde aşağı çekti. 
 
Ancak bu yaklaşım, Natalie Tours gibi köklü firmaları iflasın eşiğine getirdi. 
 
Satışların en canlı olması gereken yaz ortası döneminde DSBW-Tours, Matryoşka Tur, Avrora BG, İntravel Stoleşniki ve Raduga Travel kepenk kapattı.
 
Kommersant gazetesi tur firmaları erken rezervasyon döneminde genellikle yaz potansiyelinin yüzde 35-40'ını gerçekleştirirken bu yıl oranın yüzde 50'leri bulduğunu yazıyor. Ne var ki bahar aylarında parlayan ilgi yazın henüz ortasında sönmüş durumda. Buna sebep de halkın alım gücündeki düşüş.

DÜŞÜK FİYATLARIN TÜRKİYE TALEBİNİ ARTTIRMASI BEKLENİYOR
 
Bununla birlikte izlenen damping politikası nedeniyle Türkiye destinasyonunda tur satışlarının artarak devam etmesi bekleniyor.
 
Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze de Türkiye ve İspanya satışlarında yüzde 10'luk bir artış beklentisi içinde.
 
 


Bu Haber 31.07.2018 - 10:47:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.