Rusların Türkiye tatili yüzde 50 zamlandı

Rusların Türkiye tatili yüzde 50 zamlandı

Rus turistler için Türkiye'de tatil yapmanın maliyeti son bir yılda büyük artış gösterdi.


Level Travel, Rus turistler için Türkiye'de tatil yapmanın maliyetinin son bir yılda yüzde 50 artış gösterdiğini açıkladı. Öte yandan, şu anda iki kişinin Türkiye'de bir hafta tatil yapabilmek için harcaması gereken miktar 115 bin ile 172 bin ruble arasında değişiyor. (2 bin 83 - 3 bin 114 dolar).

Level Travel yetkilileri buna rağmen satışların yarısından fazlasının Türkiye turlarına ait olduğuna dikkat çekti. Türkiye'nin toplam içindeki payı yüzde 53. Rusya içi turların payı ise yüzde 23. Bunu yüzde 9'la Mısır, yüzde 8'le Abhazya ve yüzde 4'le Birleşik Arap Emirlikleri takip etti.

TürkRus’un İzvestiya gazetesinden aktardığı habere göre, Türkiye'de Rus turistlerin ilk tercihi yüzde 35'le Antalya. Kemer yüzde 28, Side yüzde 20, Muğla yüzde 9 ve Belek ise yüzde 6'lık paya sahip.

Gazetenin görüşüne başvurduğu Tez Tour yetkilileri de Türkiye istikametinde fiyatların yüzde 40 oranında arttığını açıkladı.

Vipservis'ten Dmitri Gorin de Türkiye'ye bu yıl oldukça yüksek bir talep gözlendiğini aktardı.  Fakat Gorin'e göre, fiyatlardaki artış nedeniyle bu yıl Türkiye'de tatil yapmak isteyen 6 milyon Rus’un ancak yarısı bu hayali gerçekleştirebilecek.Bu Haber 05.07.2022 - 08:49:58 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.