Ruslardan Türkiye'ye 'koksakiye karşı yeterli önlem almıyor' suçlaması

Ruslardan Türkiye'ye 'koksakiye karşı yeterli önlem almıyor' suçlaması
Antalya otellerinde koksaki salgını olduğu iddiaları üzerine Türkiye'ye gelen Rus heyet, Türkiye'nin koksaki konusunda yeterli önlem almadığını açıkladı.Antalya'da koksaki virüsüyle ilgili incelemelerde bulunan Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu'ndan (Rospotrebnadzor) uzmanların bugün geri döneceğini söyleyen Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova, Türkiye'nin yeterli önlem almadığını belirtti.

TürkRus.com'un Rossiya 24 TV'den aktardığı habere göre Popova, Rus uzmanların Antalya'da aralarında hasta çocukların da bulunduğu Rus grupla bir araya gelerek incelemelerde bulunduğunu aktardı.

Rus yetkili, "Arkadaşlarımız bu gece Rusya'ya dönüyor. Elde edilen sonuçlar muğlak. Bunları istişare edeceğiz. Beklediğimizden farklı sonuçlar elde edildi. Yani her tesisin enfeksiyonun yayılmaması için önlem almadığı görüldü" dedi.  

Popova, Türk tarafının birtakım önlemler aldığını ancak bunların Rus uzmanlar tarafından yeterli görülmediğinin altını çizdi.

Rosturizm 11 Ağustos'ta koksaki virüsü vakalarının artması nedeniyle Türkiye tatilleri konusunda Rus turistlere uyarıda bulunmuştu.

Rus REN TV, Türkiye'nin, çok sayıda Rus turistin koksaki virüsünden etkilendiğini gizlediğini iddia etmişti.
Bu Haber 16.09.2017 - 11:51:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • kessier - 16.09.2017 - 10:04

    Biri Rus yetkililere, bu virüsün neden sadece Rus misafirlerde görüldüğünü , bir sürü farklı pazarlardan misafir ağırlayan Antalya"da, diğer milletlerden neden bu virüs ile ilgili şikayet gelmediğini sorabilir mi artık acaba ya ? Kendi ülkelerinden getirdikleri virüs olduğu için olabilir mi ???

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.