Ruslar yılbaşı tatili için Türkiye’ye yöneldi

Ruslar yılbaşı tatili için Türkiye’ye yöneldi

Rus turistlerin yılbaşı tatili için Türkiye tatilinin büyük oranda arttığı bildirildi.


Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), yıl sonuna yaklaştıkça Rusların Türkiye’de yılbaşı tatili taleplerinde geçtiğimiz yıla göre büyük artış kaydedildiğini açıkladı.

Birlik tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’ye yılbaşı turlarında rezervasyonların geçtiğimiz yıla göre çok daha yüksek olduğuna vurgu yaparken, tur satışlarının yüzde 30 ila 40 artacağının tahmin edildiğini ekledi.

ATOR, İstanbul ve Antalya’nın Rusların kış sezonu tatil tercihlerinde lider olduğunun da altını çizerken, açıklamasında, “Erken rezervasyonlara aşırı ilgi, sınırlı sayıda uçuş ve mevcut zamanda daha avantajlı fiyatlar nedeniyle kaynaklanıyor” ifadelerine yer verdi.

“En az yüzde 30-40 artış yaşanacak”

Rus tur operatörlerinin hala kış için uçuş programlarını belirleme sürecinde olduklarına işaret eden ATOR, bununla birlikte piyasa katılımcılarının yılbaşı tatilleri için Türkiye gezilerine olan talepte en az yüzde 30-40 artış tahmininde bulunduğunu da ekledi.

Uzmanlara göre Antalya gezileri ve Türkiye’deki kayak merkezleri de popüler tatil destinasyonları olacak.

“Talep çok olsa da bilet fiyatları yüksek”

ATOR, Türk Hava Yolları, Pegasus, Red Wings, Сorendon Airlines, Yamal, Azur Air, Southwind, Aeroflot, Azimuth ve S7’nin kış sezonunda da Türkiye uçuşlarını sürdüreceğini hatırlatırken, uçak biletlerinin halen çok pahalı olduğunu, bu durumun hava yolculuğunun maliyetindeki artıştan kaynaklandığını aktardı. Yapılan açıklamada, “Ancak artan fiyat etiketi göz önüne alındığında bile yılbaşında Türkiye’ye tur fiyatları hala kabul edilebilir bir seviyededir. Erken rezervasyon avantajıyla Türkiye’de beş yıldızlı bir otelde iki kişilik yedi gün tatilin maliyeti ortalama 170 bin rubleye mal olmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Birliğe göre üç veya dört gecelik daha kısa yolculuklar ise ortalama 86 bin rubleye mal oluyor.Bu Haber 20.09.2022 - 09:27:19 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.