Ruslar ekim ayında en çok hangi destinasyonları tercih etti?

Ruslar ekim ayında en çok hangi destinasyonları tercih etti?

Rusların ekim ayında en fazla talep ettiği destinasyonlar belli oldu.


Rusya’da hizmet veren çevrimiçi seyahat servislerinden Aviasales araştırmaları, ekim ayında Rusların en fazla ilgi gösterdiği yurtdışı güzergahlarını gözler önüne serdi.

Uçak bilet rezervasyonları ve satışların incelendiği araştırmaya göre ekimde Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland, Mısır ve İsrail’in tatil planlayan Ruslar arasında en çok talep gören destinasyonlar olduğu belirlendi.

GazetemRu’da yer alan habere göre, uzmanlar, ekim ayında tatile gidecek Rusların en fazla ilgi duyduğu yurtdışı destinasyonunun Türkiye olduğuna vurgu yaparken, ekim ayında ortalama 20 derecenin üzerinde rahat bir hava ve deniz sıcaklığına sahip olan Türkiye’ye gidiş-dönüş biletinin bir kişi için ortalam 40 bin 300 rubleye mal olduğunu kaydetti.

Aynı zamanda Türkiye’ye ekim ayında Rusya’nın 25 şehrinden direkt uçuşların da bulunduğu gözlemlendi.

BAE, rezervasyon sıralamasında ikinciliğe yerleşirken, önümüzdeki ay buradaki hava sıcaklığının ortalamanın üzerine çıkmayacağı belirtildi.

Birleşik Arap Emirliklerine Rusya’dan uçak bileti maliyeti ise ortalama 62 bin rubleye ulaşırken, bu ülkeye 10 Rus şehrinden doğrudan uçuşlar bulunuyor.

Tayland en popüler rotalar listesinde üçüncü sırada yer alırken uçak bileti fiyat ortalaması ise 66 bin 500 ruble olarak belirlendi.

Ekimde en popüler destinasyonlar listesinde İsrail ve Mısır da yer aldı. Bilet fiyatları ortalaması ise İsrail’e 68 bin ruble, Mısır’a ise 46 bin ruble seviyesinde olacak.Bu Haber 19.09.2022 - 08:44:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.