Rus turizm şirketleri Rusya'nın Mısır kararını bekliyor

Rus turizm şirketleri Rusya'nın Mısır kararını bekliyor
Rusya'daki hava yolu şirketleri ve tur operatörleri, Türkiye'ye uçuş yasağı getirilmesinin ardından gözlerini Mısır'a çevirdi.

Rusya'nın Türkiye'ye dönük uçuşları 1 Haziran'a kadar yasaklamasının ardından Rusya'daki turizm şirketleri gözünü Mısır'a çevirdi. Geçtiğimiz günlerde Mısır'a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Mısır'ın turizm bölgelerine dönük uçuşların kısa süre içinde başlamasını arzı ettiklerini açıklamıştı.

Sputnik'te yer alan habere göre, Rus havayolu şirketi Aeroflot'un strateji, hizmet ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Andrey Panov, 26 Nisan'dan itibaren Mısır'a olan uçuş sayısı ve koltuk kapasitelerini iki katına çıkaracaklarını duyurdu.

Aeroflot kapasitesini iki katına çıkarmayı planlıyor

Mısır'a olan uçuşlarda geniş gövdeli uçaklar kullanılarak koltuk sayısının iki katına çıkarılması ve her uçağın ayda 8 bin 500 yolcuyu taşıması planlanıyor. Aeroflot bu şekilde, Türkiye’ye olan uçuşların askıya alınması nedeniyle Rusların Mısır yönü talebini karşılamayı hedefliyor.

Aeroflot'un bu yöne 296 ila 301 yolcu taşıyabilen Airbus A330-300 uçakları ayırmayı ve Kahire yönündeki uçuşlara haftada bir sefer daha eklemeyi planladığını belirten Panov, "Düzenleyicilerin ilgili kararı onaylamaları halinde, Şarm El-Şeyh ve Hurghada’ya uçuşları yeniden başlatacağız. Bu yönde bir talep var ve Aeroflot bu uçuşları gerçekleştirmeye hazır" dedi.

Pegas Touristik: Mısır tatil beldelerine uçmaya hazırız

Pegas Touristik Genel Müdürü Anna Podgornaya, Türkiye'ye olan uçuşların kısıtlanması nedeniyle, Rusların alternatif plaj tatili talebi olduğunu ve Mısır'ın Rus turistler için yıl boyunca tatil yapabilecekleri en popüler destinasyonlardan biri olduğunu belirterek, Pegas Touristik ile iş birliği yapan Nordwind havayolu şirketinin, Rus makamlarından izin alınmasının ardından bir hafta içinde Mısır tatil beldelerine uçuşlara başlamaya hazır olduğunu kaydetti.

Azur: Onay bekliyoruz

Azur Air şirketi yetkilisi ise, Mısır yönüne uçuşlara başlamak için gerekli akreditasyonu aldıklarını ve Mısırlı yetkililerin onayını beklediklerini ifade etti.Bu Haber 17.04.2021 - 20:47:48 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.