Rus turistleri Madrid yerine Mardin’e gönderdiler

Rus turistleri Madrid yerine Mardin’e gönderdiler

İstanbul aktarmalı Madrid turu alan Rus turistlerin yanlışlıkla Mardin’e gönderildiği öğrenildi.


Ukrayna’ya düzenlediği askeri operasyon nedeniyle sivil havacılık sektörü batılı devletlerin ambargosuna maruz kalan Rusya’da, yasaklı ülkelere uçuşlar büyük oranda İstanbul aktarmalı olarak yapılıyor. İşte bu uçuşlardan birinde ilginç bir olay yaşandı.

Habertürk’ten Veysi İpek’in haberine göre, İstanbul aktarmalı olarak Madrid’e gitmek üzere İstanbul’a gelen Rus yolcular, ikinci uçuşun ardından kendilerini Madrid yerine Mardin’de buldu

Turizmci Bekir Falay “Rusya’dan bir talep geliyor Madrid’e gitmek üzere. Oradaki acente Madrid yerine İstanbul aktarmalı Mardin biletini kesiyor. Müşteriler Mardin’e geldiklerinde beklemedikleri bir sürprizle karşılaşıyorlar ve hayretler içinde kalıyorlar. Biz turistleri bu karışıklığa rağmen çok iyi ağırladık. Çok güzel bir gün geçirdiler.” dedi.

Mardin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Aslan Paşaoğlu da turistlerin bu yanlışlığa şaşırmalarına karşın Mardin’i ‘çok beğendiklerini’ söyledi.

Turistler ertesi gün İstanbul aktarmalı Madrid uçağına binerek kentten ayrıldı.Bu Haber 09.11.2022 - 08:21:47 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.