Rus turistler kış tatillerini hangi ülkelerde geçirdi?

Rus turistler kış tatillerini hangi ülkelerde geçirdi?

Rus turistlerin kış tatilini geçirdikleri ülkeler arasında Türkiye’nin ilk sıralarda olduğu belirtiliyor. N


Cep telefonu operatörlerinin roaming kullanımına dayanan yeni araştırması Rus turistlerin kış mevsiminde seyahat etmeyi en çok tercih ettikleri ülkeleri sıraladı. Listenin ilk sırasında Tayland ve Türkiye var.

Aralık-şubat arasında uzun süreliğine yurt dışına çıkan MTS abonelerinin yüzde 24'ü Tayland'a seyahat etmiş. Kış tatilini Türkiye'de geçirenlerin oranı ise yüzde 17. Türkiye’yi yüzde 7'lik payla Birleşik Arap Emirlikleri, yüzde 4'le Endonezya ve yüzde 3'le Hindistan takip ediyor.

TürkRus’un RBC’den aktardığı habere göre, bu kış Vietnam, Endonezya ve Hindistan gibi ülkelere seyahat eden Rus turist sayısının bir önceki yıla kıyasla 2 ile 6 kat arasında arttığına dikkat çekiliyor.

Bir önceki kış mevsiminde en çok seyahat edilen 5 ülke arasında yer alan Almanya ve İspanya'nın payları ise bu yıl yüzde 4'te kaldı.

Megafon'un benzer araştırmasında ilk sırada yüzde 9'la Türkiye yer aldı. Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland'ın payları yüzde 5'er olarak açıklandı.Bu Haber 08.03.2023 - 09:21:06 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.