‘Rus turist patlaması yaşanacak, bu işi en iyi biz yaparız’

‘Rus turist patlaması yaşanacak, bu işi en iyi biz yaparız’
Bodrum’un kurum kuruluşları, yapılan tanıtım çalışmalarını değerlendirmek amacıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Bodum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bu yıl Rusya’dan Bodrum’a gelen turist sayısında patlama yaşanacağını belirterek, bir araya gelmeleri durumunda tanıtımı Bodrum’dan daha iyi kimsenin yapamayacağını ifade etti.

Bodrum’un tanıtım çalışmalarının değerlendirildiği toplatıya, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Sanayici ve İş adamları Derneği (BESİAD) Başkanı Engin Kaplan, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Genel Sekreteri Serkan Ceylan, BESİAD üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Rusya’ya yaptığı ziyaret sonrası bu pazara ilişkin beklentilerini paylaşan Ahmet Aras, burada gerçekleştirdiği temaslarla ilgili katılımcılara bilgi verdi.

''Acıbdem ile Anex'in hzırldığı çok önemli sağlık turizmi çalışması var''

Bodrum’un tanıtımında daha agresif davrandıklarını kaydeden Ahmet Aras, ‘’Potansiyel ülkelerden üst segment turistleri Bodrum’a getirmek için çabalıyoruz. Moskova’daki toplantılarımızın sonunda gördük ki, Bodrum çok az tanınıyor. Burada sadece deniz, kum ve güneş pazarının dışında spor, sağlık ve kültür turizmini ön planda tutacağız. Sağlık turizminde Acıbadem Bodrum Hastanesinin ANEX Tur ile hazırladığı çok önemli çalışması var. Bölgemizde bu anlamda potansiyeli olan hastanelerimiz mevcut o yüzden sağlık turizmi konusunda Moskova’da yer almaya çalışıyoruz. Rusya Golf Federasyonu ile yaptığımız görüşme sonunda ise Moskova’daki golf turnuvasının bir ayağını Bodrum’da yapılması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

''Rus tuist sayısında patlama yaşanacak''

2020 yılında Rus turist sayısında patlama yaşancağını söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “2020’de sadece ANEX Tur Bodrum’a 106 bin turistik yolcu getirecek. Bu rakam geçtiğimiz sene 57 bin kişi civarındaydı. Acenteler artık Bodrum’a çok fazla ilgi göstermeye başladı çünkü Antalya’ya alternatif yer arayışı içine girmişler. Bodrum’da büyük otellerimizin de bu tur şirketleriyle anlaşmaları var.” dedi.

''Bu işi Türkiye'de bizden daha iyi yapacak kimse olamaz''

Bodrum’daki diğer bütün inisiyatiflerle bu tanıtım atağının güçlü bir şekilde yürütüldüğünü sözlerine ekleyen Ahmet Aras, “BODTO, BODER, BESİAD, TÜRSAB gibi bütün inisiyatifler hep yanımızda. Biz gücümüzü birleştirirsek bu işi Türkiye’de bizden daha iyi yapabilecek kimse olamaz.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 25.12.2019 - 13:26:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Misafir - 26.12.2019 - 12:47

    Sanki Bodrum Belediye Başkanı değil, Anex Tour Genel Müdürü açıklama yapmış. Anex Tour 2 sezondur Bodrum'a turist getiriyor. Uzun yıllardan beri Bodrum'a turist getiren, Bodrum'u Rusya ve diğer pazarlarda kendi imkanları ile tanıtan ve bu noktaya gelmesini sağlayan Tur Operatörlerin hakkını teslim etmek lazım.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.