Rus sigorta şirketleri: Türkiye güvenlik konusunda 'güvenilir' değil

Rus sigorta şirketleri: Türkiye güvenlik konusunda 'güvenilir' değil
Rusya turizm pazarında faaliyet gösteren lider sigorta firması ROSNO 2010 yılının ilk altı ayında Türkiye’de Rus turistlerin toplam 3 bin 378 sigorta tazminatı gerektiren olay yaşadığını açıkladı.


TurizmGuncel


Rusya’da popüler olan destinasyonların sigorta ödemeleri nedeniyle düşünüldüğü kadar karlı olmadığını bildiren şirket en çok sorun yaşanan ilk üç ülkeyi Mısır (5 bin 52 dava), Türkiye (3 bin 378 dava) ve Tayland (455 dava) şeklinde sıraladı.

Ülkede faaliyet gösteren başka bir sigorta şirketi olan Renaissance Insurance Company yetkilisi Elena Skuratova da "Türkiye, Bulgaristan ve Mısır en çok sigorta sorunu yaşadığımız ülkeler. Bu ülkeleri Hırvatistan, İspanya, İtalya ve Fransa izliyor" açıklamasını yaptı.

Ülkedeki başka bir turizm sigorta şirketi olan VSK Insurance yetkilisi Boris Ivonyev de araştırmanın doğruluğunu destekler nitelikte konuştu: “Mısır ve Türkiye gibi Rusya’da popüler olan destinasyonlardaki güvenlik pek de güvenilir değil. Bu nedenle sigorta ödemeleri karlılığı azaltıyor.Bu nedenle çok seçici davranıyoruz.”  

Kaynak:http: www.atorus.ruBu Haber 01.09.2010 - 08:26:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.