Rus hava yolu şirketileri Türkiye uçuşlarını BAE'ye kaydırıyor

Rus hava yolu şirketileri Türkiye uçuşlarını BAE'ye kaydırıyor
Rus hava yolu şirketlerinin Türkiye uçuş sayısını azaltacağı, buna karşın Birleşik Arap Emirlikleri uçuşlarını arttıracağı belirtiliyor.

Türkiye'de turizm sezonunun kapanması sonrası Rus hava yolu şirketlerinin ağırlığı Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) vereceği ifade edildi.

Gazeten.Ru'nun Interfax'tan aktardığı habere göre Rus havacılık yönetimi, Türkiye’ye uçuş izni sayısını azaltmayı, Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuş sayısını arttırmayı planlıyor.

BAE'de turizm sezonu başladı

Interfax Haber Ajansı’nın kaynağı tarafından yapılan açıklamada “Şimdiye kadar Türkiye’ye uçuşları azaltma kararı alınmadı. Bununla birlikte, kış programındaki mevsimsel faktörler nedeniyle, uçuşların Birleşik Arap Emirlikleri lehine değiştirilmesi planlanıyor. Böyle bir karar, Antalya tatil beldelerinde turizm sezonunun sonu ve BAE’de başlangıcı ile ilişkilidir” ifadelerine yer verdi.

Karar daha önce de gündeme gelmişti

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı başkanlığında koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla mücadele için ekim ayı sonunda operasyonel merkez toplantısında da benzer bir öneri yapıldı. Toplantıda görüşülen konular arasında sadece uçuş kotalarının değişimi değil, aynı zamanda taşıyıcıların Birleşik Arap Emirlikleri’ne düzenli uçuşlar gerçekleştirebilecekleri şehirler listesinin genişletilmesi de vardı.Bu Haber 09.11.2020 - 11:05:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.