Rus gazete: Rusya'nın Türkiye'yle rekabet edebileceği iddiası komik...

Rus gazete: Rusya'nın Türkiye'yle rekabet edebileceği iddiası komik...
Rus turistlerin bu yaz da Türkiye'ye akın etmesinden sonra ülkenin popüler gazetelerinden Komsomolskaya Pravda yerli tatil beldelerinin yabancı muadilleri ile rekabette neden geri kaldığını araştırdı.


Rusya'nın popüler gazetelerinden Komsomolskaya Pravda, Rusya'nın turizmde Türkiye ile rekabet edebileceği yönündeki argümanı masaya yatırdı.TürkRus'ta yer alan habere göre, gazeteye konuşan bir tatilci Türkiye'nin her şey dahil, iyi servisi uygun koşullarda sunabildiğine dikkat çekiyor. Buna göre, her şey dahil sisteminde Rusya'nın katedeceği daha çok yol var.

'ALTYAPI YOK'
 
Gazetenin yazarları Rusya'nın Azak Denizi kıyılarında uzanan geniş kumlu plajları olmasına rağmen bu plajların turistik potansiyelini ortaya çıkarmakta zorlandığını yazıyor. Bölgedeki tesisler oldukça eski ve bakımsız, yollar kötü, bazı kalemlerde ise fahiş fiyatlar söz konusu. Örneğin gecelik park fiyatı 300 ruble olabiliyor. 
 
Öte yandan en köhne plajlar bile kalabalıktan mustarip. Rostov'dan günübirlik gelenler tüm plajları tıka basa doldurmuş görünüyor.
 
Yasalar da pek yatırımcılardan yana işlemiyor. Örneğin Azak çevresinde sadece bir adet oyun bölgesi var. İkincisini açmak yasa gereği olanaksız.
 
Eysk gibi bölgelerde ise sorun turistik tesislerle limanların yan yana olması. Bazı plajlara ulaşmak için park etmiş çok sayıda kamyonu aşmak gerekiyor.
 
Doljanka'daki işletmecilerin şikayeti ise Türkiye, Gürcistan, Karadağ vb ülkelerle rekabet etmek için yeterli altyapıya sahip olmamaları. Elektrik şebekesi sürekli arıza yaparken su da kesikli verilebiliyor. Vergi yükü de cabası.
 
Özetle, Rusya'nın diğer ülkelerle rekabet edebilmek için tatil beldeleri konusunu yeniden ele almaya ve kapsamlı düzenlemelere ihtiyacı var.

'KOMİK'

Gazete, tüm bu sebeplerden ötürü Rusya'nın turizmde Türkiye ile rekabet edebileceği argümanını "komik" olarak nitelendiriyor. 


Bu Haber 04.08.2018 - 10:00:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.