Rus Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova'dan tur operatörlerine Türkiye uyarısı

Rus Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova'dan tur operatörlerine Türkiye uyarısı

Rusya Başbakan YardımcısıTatyana Golikova, tur operatörlerinden, resmi makamlar ni
hai kararı verene kadar 1 Haziran sonrası için Türkiye ve Tanzanya'ya tur satmamalarını istedi.


Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, bu ihtiyatlı kararın, söz konusu iki ülkedeki zorlu epidemiyolojik durumdan kaynaklandığını açıkladı.

TürkRus'ta yer alan habere göre Golikova, "Durumu yakından takip etmek lazım. Bu ülkelerde kısıtlamalar, sokağa çıkma yasakları hakkında kararlar verildi" dedi.

Rusya, 15 Nisan - 1 Haziran tarihleri arasında Türkiye ile sınırlı hava trafiği kararı almış, charter uçuşlarını durdurmuştu.

Bu arada Sputnik'in haberine göre, Rusya’da yaklaşık 12 milyon kişiye koronavirüs aşısının ilk dozunun yapıldığına dikkat çeken Golikova, her iki dozu yaptıranların sayısının ise 7.5 milyon kişi olduğunu ifade etti.

Bugünkü durum itibarıyla 11.9 milyon kişiye aşının ilk dozu yapıldı, her iki dozu ise 7.5 milyon kişi aldı” diyen Golikova, toplu bağışıklık kazanılması için 69 milyon kişinin aşılanması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'den Rusya'ya iki günde 29 uçuşa

Rusya Federal Hava Taşımacılık Ajansı (Rosaviatsia) tarafından yapılan açıklamada ise, Rus ve Türk havayollarının 23-25 Nisan tarihleri arasında Türkiye’den Rusya’ya 29 uçuş gerçekleştirdiği duyuruldu. Açıklamaya göre, söz konusu uçuşlar ile Rusya’ya 6 bin 600 yolcu getirildi.
Öte yandan Türkiye ve Tanzanya’dan gelen Rus yolcuların iki kez Covid-19 testi yaptırması gerekiyor. 1 Mayıs’tan itibaren bu kuralın yurt dışından gelen tüm yolcular için de geçerli olacağı bildirilmişti.

Rusya’nın nüfusu bugün itibarıyla yaklaşık 146 milyon kişi

Ülke genelinde son 24 saat içinde 8 bin 803 yeni koronavirüs vakası tespit edildi, son vakalarla birlikte koronavirüs bulaşan kişilerin toplam sayısı 4 milyon 771 bin 372’ye çıktı.

Rusya’da şu anda Gamaleya Araştırma Merkezi'nin geliştirdiği Sputnik V aşısı, Çumakov Merkezi tarafından geliştirilen KoviVaK ve Vektor Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen EpiVakKorona aşısı olmak üzere toplam üç aşısı kullanılmak üzere tescil edilmiş bulunuyor.Bu Haber 26.04.2021 - 18:35:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Arif - 27.04.2021 - 06:44

    Ya bırakın masal okumayı,Mısır sanki çok mu güvenli,adamların sağlık sistemi baya bi geri, günde 13 bin test yapabiliyorlar ancak..ee dolayısıyla bulunan hasta sayısı binleri dahi bulmuyor. Bizdede yapalım 13 bin test bizdede hemen düşer hasta sayısı::) siz kimi kandırıyorsunuz. Açıkca söyleyin artık şunu biz politik olarak aldık kararı hastalık bahane deyin, dürüst olun artık

  • Osman guntekin - 26.04.2021 - 07:45

    Turizm işçileri için yazık oldu.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.