Rixos Otel'deki şüpheli ölüm olayıyla ilgili yeni gelişme

Rixos Otel'deki şüpheli ölüm olayıyla ilgili yeni gelişme

2011 yılında Rixos Grubu'na ait Rixos Lares Otel'de staj yaparken otelin havuzunda cesedi bulunan 16 yaşındaki Burak Oğraş dosyasında verilen takipsizlik kararının kaldırılma ihtimali doğdu.


Staj yaptığı Rixos Lares Otelin havuzunda ölü bulunan Burak Oğraş dosyasında verilen takipsizlik kararının kaldırılması için ailenin avukatı Adalet Bakanlığı'na yaptığı ''Kanun yararına bozma'' başvurusu yaptı.

Savcılık ‘bozma’ yönünde mütalaa verdi

Cumhuriyet gazetesinden Seyhan Avşar'ın haberine göre, dosyaya ilişkin bir mütalaa yazarak Bakanlığa gönderen savcılık, ''bozma talebinin kabul edilmesi'' yönünde görüş bildirdi. Böylelikle, Oğraş ailesi için 9 yıl sonra umut ışığı doğdu.

Takipsizlik kararlarının hukuka aykırı bir şekilde verildiği belirten avukat Keskin, bakanlığa sunduğu dilekçesinde şu tespitlere değindi:

“Soruşturmanın en başından beri etkin bir soruşturma yürütülmemiştir. Deliller sıcağı sıcağına toplanmamıştır. Haklarında takipsizlik kararı verilen C.A. ve F.U. maktulü en son gören kişiler olup HTS kayıtlarından da anlaşılacağı üzere ondan sonra maktulün telefon sinyali kesilmiştir. 

Çelişkili beyanlar

Bu isimler çelişkili beyanlarda bulunmuşlardır. Olay tarihinde yaşları küçük olan M.Ö., D.C.B, E.Y, F.S’nin olay gecesi pansiyonun çatısında içki içtikleri ifadeleri ile sabit olup içtikleri içki şişelerini ve battaniyeleri suçtan kurtulmak için kaldırmışlardır” ifadelerini kullandı.Bu Haber 08.02.2020 - 10:40:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.