Rixos, 32 tur operatörünü Katar’da ağırladı

Rixos, 32 tur operatörünü Katar’da ağırladı
Dünyanın önde gelen tur operatörleri; Rixos Hotels, Katar Ulusal Turizm Konseyi, Katar Havayolları, Qetaifan Projects ve Discover Qatar işbirliği ile Katar’da ağırlandı. 32 Tur operatörünün Yönetim Kurulu Başkanları, CEO’ları ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı gezide, Katar turizmini geliştirmek ve Katar’a daha fazla turist getirilmesi için ön anlaşma imzalandı.

Katara Hospitality, Katar Ulusal Turizm Konseyi, Katar Havayolları, Rixos Hotels, Qetaifan Projects ve Discover Qatar işbirliği ile 23 – 25 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda, uluslararası tur operatörleri üst düzey yöneticileri ile Katar turizmini geliştirmek amacı ile iyi niyet anlaşması imzalandı. İmza töreninde Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Nasır bin Khalifa Al Thani de bulundu.

Yapılan anlaşmalar, uluslararası alanda hizmet veren tur operatörlerinin bilgi ve uzmanlıkları ile Katar turizmini geliştirilmek adına uzun vadeli bir işbirliğinin yolunu açıyor. Ayrıca, bu resmi ziyaret hem turizm ve otelcilik sektörlerine yatırımları teşvik etmeyi, hem de güvenli ve sürdürülebilir turizmi teşvik etmeyi sağlayacak.

katar1

İmza töreninde, Katara Hospitality Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulusal Turizm Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Şeyh Nawaf Bin Jassem Bin Jabor Al Thani şunları söyledi:

“Bugün turizm endüstrisinin gelişimine yatırım yapma ve geliştirme konusundaki taahhüdümüzü temsil eden bu ortaklıkları duyurmaktan gurur duyuyoruz. Turizm, üretken ülkelerin kapasitesinin arttırılmasında ve sınai üretim ve yatırımların diğer sektörlerdeki hareketlerinin teşvik edilmesinde rol oynamaktadır. Bu tür turizm girişimleri, turizm yatırımının diğer sektörler üzerindeki etkisini en üst düzeye çıkarmak için ülkenin toplam yatırımının ayrılmaz bir parçasıdır.”

Ocak ayında önemli bir proje için Katara Hospitality ile yaptıkları işbirliğini hatırlatan Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Rixos Hotels olarak girdiğimiz her yeni pazara katma değer sağlama amacımızla gidiyoruz. Bugün, bu misyonun bir parçası olarak, birlikte çalıştığımız ve birlikte büyümeye devam ettiğimiz tüm iş ortaklarımızla birlikte Doha'da bulunmaktan gurur duyuyoruz. Tur operatörlerinin tüm CEO'larına, yönetim kurulu üyelerine ve yöneticilerine bu davete değerli katılımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Bu ziyaretin, Katar turizmini geliştirmek adına bizlere yeni fırsatlar sağlayacağına inanıyorum.” dedi.Bu Haber 28.02.2019 - 15:47:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.