Resort Kongresi'nin bu yılki baş konuşmacısı belli oldu

Resort Kongresi'nin bu yılki baş konuşmacısı belli oldu
Türk turizmi yeniden yükselen talep ivmesine kavuştu ve yanında süregelen soru ve sorunlar tekrar çözüm masasında yerini aldı.

Sorular, sorunlar ve çözümler Resort Kongre’sinde ele alınacak.Turizmde büyüme nasıl sürdürülebilir, ziyaretçi sayılarının yanı sıra gelirde yükseliş nasıl yakalanabilir, turizm sezon endeksliliğinden çıkartılıp tüm seneye nasıl yayılabilir? Bu sorular farklı başlıklar altında, 2019- 2020 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek.

Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 9. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

Kongrenin ana teması her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacak. Bugüne kadar; Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser, TUI CEO’su Peter Joussen, Jet2holidays CEO’su Steve Heapy gibi etkin isimler konuşmacı olarak katıldı.

Bu yıl kongrede Der Touristik CEO’su Sören Hartmann baş konuşmacı olacak. Kongre programında dünya turizm pazarının etkin isimleri de konuşmacı olarak yer alacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey, karar verici temsilcileri katılacak. Geçtiğimiz yıl 1300 kişinin katılım sağladığı kongreye bu yıl 1500 civarı katılım bekleniyor.

Farklı konu başlıklarında oturumlarla gerçekleşecek Kongre, 27 Kasım 2019’da gala açılış programı ile başlayacak.


Bu Haber 13.06.2019 - 09:57:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.