Regnum'un sahibi Fikret Öztürk şimdi ne yapacak?

Regnum'un sahibi Fikret Öztürk şimdi ne yapacak?

Belek’te amacının dışında kullanıldığı için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tahsisleri iptal edilip tahliye yazısı gönderilerek yıkım kararı alınan Belek ve Kadriye’deki günübirlik alanları kullanan otellerin ne yapacağı merak konusu.


Mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait olan Belek ve Kadiye’deki turizm alanları burdaki belediyelere tahsis edilmiş, Bakanlık belgeli 7 otel ise bu yerleri belediyeden kiralayarak müşterilerine hizmet vermeye başlamıştı.

SPA, restoran, cafe, dükkan...

HaberAntalya’da yer alan habere göre söz konusu tesisler, zamanla kiralama amacının dışına çıkarak, buralara SPA, restoran, cafe, dükkan gibi çeşitli işletmeler açtı. Yani otel müşterileri ve halkın kullanımı için kiralanan alanlar zamanla rant alanlarına dönüştü.

Regnum kiraladığı alana havuz yapmış

Söz konusu alanların belediyeler tarafından 2007 yılında ikinci bantta bulunan Regnum Otel gibi işletmelere kiralandığı belirtilen haberde, Regnum bu kiralama sonrası 40 dönümlük alanda havuz ve çeşitli sosyal aktivite üniteleri yaptığı kaydedildi.

Fikret Öztürk ihalye girecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tahsis iptali ile birlikte söz konusu alanların yeniden ihaleye çıkarılacağı belirtilen haberde, Regnum’un sahibi Fikret Öztürk’ün ihaleye girerek otelin önündeki alanı satın alması gerektiği kaydedildi.

Regnum’un kullandığı alanda iki otel yapımı için ihaleye çıkılacak

Ancak Regnum’un önündeki 40 dönümlük alana iki yeni otel yapılması için ihaleye çıkılacağı belirtildi. Öte taraftan, Bakanlığa ait bu alanları artık kullanamayacak olan otellerin 2020 sezonunda zor durumda kalcağı belirtildi. 2020 kontratlarını ‘plajımız var’ diyerek yapan otellerin krizle kaşı karşıya olduğu ifade edildi.

Belediyelere ‘tahliye edin’ yazısı gönderildi

Bakanlığın yaptığı incelemeler sonunda, belediyelere tahsis edilen alanların amacının dışında kullanıldığının tespit edildiği ve Bakanlık tarafından Antalya Valiliği’ne gönderilen yazıda tahsislerin kaldırıldığı ve 13 Aralık’a kadar tahliyelerin sağlanması istendi.Bu Haber 17.12.2019 - 09:48:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Elif kara - 17.01.2020 - 01:00

    Kadriye ve belek beache hem yeme içme hem denize girmek için tatilini burada geçirmek isteyen villa alan yabancı misafirler var.yılın 7 aýını belek ve kadriye de geçiren hatta buraya yerleşen misafirler var.Kadriyedeki mekanlar olmazsa bu misafirler halk ile beraber mi giricekler plaja hiç sanmıyorum.Turizme katkı sağlayan bu işletmeleri yıkmak yerine düzenleme istenebilirdi.Özellikle restaurant gibi küçük işletmeler halkın denize girmesine engel değil bence.tam aksine güvenliği olan otellerin buradan çekilmesi lazım.Alanı daraltıp sahili parselleyen oteller.Şayet halkın pilajıysa o zaman hiçbir işletmeyi burada bırakmamak lazım.İllede işletmeleri çıkartmak istiyorsanız onlara 1 sezon önceden uyarı verirsiniz.Nacizhane düşüncem.....

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.