Regnum Carya'da G20 hareketliliği: Arap turistler, Rusların önüne geçti

Regnum Carya'da G20 hareketliliği: Arap turistler, Rusların önüne geçti
Antalya’da gerçekleştirilen G20 Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama’nın konakladığı Regnum Carya Golf & Spa Resort, zirvenin ardından Orta Doğulu turistlerin gözdesi haline gelmiş durumda. Otelde bulunan Crown Villa, Orta Doğu dizilerinin çekimleri için set haline getirildi. Zirvenin otelin tanıtımına büyük katkı sağladığını söyleyen Regnum Carya'nın sahibi Öztürk Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şafak Öztürk, Arap turistlerin erken rezervasyon döneminde Rus turistlerin önüne geçtiğini ifade etti.


G20 toplantıları sırasında liderlere ev sahipliği yapan ve zirve toplantıların gerçekleştirildiği Regnum Carya Golf & Spa Resort, Orta Doğulu turistlerden büyük ilgi görmeye başladı. Zirve sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konakladığı Crown Villa, özellikle Orta Doğulu dizi yapımcılarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Sabah'tan Pınar Çelik Nacar'ın haberine göre, villayı dizi setine çeviren Büyük Ev dizisinin yapımcıları, üç haftadır 60-70 kişilik ekipleriyle konakladıkları otelde 3 ay sürecek dizi çekimini gerçekleştiriyorlar.

‘’ARAP TURİSTLER ERKEN REZERVASYONDA RUS TURİSTLERİN ÖNÜNE GEÇTİ''
 
Regnum Carya'nın sahibi Öztürk Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şafak Öztürk, "Fas, Suriye, Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan ve Dubai'den özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı odada dizi çekimi yapmak için keşife geliyorlar. G20 ve Cumhurbaşkanımız, otelimizin tanıtımına büyük katkı sağladı. Biz de Orta Doğulu turist sayımızı artırmak için yeni paketler hazırlıyoruz" dedi. Arap müşterilerin özellikle erken rezervasyonda Rus turistin önüne geçtiğinin altını çizen Öztürk, bu nedenle daha çok Arap müşteriye ulaşmak istediklerini kaydetti.


 
‘’ORTA DOĞULU TURİST ORANINI YÜZDE 25’E ÇIKARACAĞIZ’’
 

Geçen sezon toplam yabancı misafir rakamları içinde Orta Doğulu turist oranının yüzde 10-15 olduğunu, bu yıl rakamı yüzde 25'lere çıkarmayı hedeflediklerini dile getiren Öztürk, "Dizi ekipleri 60-70 kişilik grupla gelip bölümlerini çekiyorlar. Dizinin yüzde 80-90'ı bu villada çekiliyor" diye konuştu. Bu şekilde hem Antalya'ya gelen turist sayısının artacağını hem de otel özelindeki konaklama rakamlarının yükselişe geçeceğini vurgulayan Öztürk, "G20'de özellikle güvenlik açısından tercih edilen bir otel yabancı turist için de çok önemli. Bu yüzden konaklamalarda otelimiz tercih ediliyor" dedi.


 
KURŞUN GEÇİRMEZ CAMLAR VE YÜKSEK DUVARLARLA KORUMA

 
15-16 Kasım tarihlerinde Antalya Belek'te düzenlenen G-20 zirvesinde bölgeye lider yağmıştı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Belek'te liderlerin kalacakları otellerde fiyatlar geceliği 30 bin liraya kadar çıkmıştı. Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama'nın konakladığı Regnum Carya Golf & Spa Resort zirve toplantılarına da ev sahipliği yapmıştı. Zirve nedeniyle otellere bu dönemde müşteri kabul edilmemişti. Üç katlı ve bahçesiyle birlikte toplam 3 bin 500 metrekare alana yayılan Crown Villa'da, özel butler, özel aşçı, servis elemanı, temizlik elemanı liderlere hizmet etmişti. Playstation odasının dahi bulunduğu villa kurşun geçirmez camlar ve özel bir kamera sistemi ile korunuyordu. Etrafı yüksek duvarlarla çevrili villa, konaklayan kişinin güvenliğini en üst seviyede tuttuğu için misafirler tarafından tercih edilmişti.
 Bu Haber 26.04.2016 - 11:30:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.