Putin'in Mısır heyetinde sürpriz isim, Rusya uçuş yasağını kaldıracak mı?

Putin'in Mısır heyetinde sürpriz isim, Rusya uçuş yasağını kaldıracak mı?
Mısırlı turizmciler, bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in iki ülke arasındaki uçuş yasağını kaldırıp kaldırmayacağını merakla bekliyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya merkezli özel bir hava yolu şirketine ait yolcu uçağının Sina Yarımadası'nda düşürülmesinin üstünden iki yılı aşkın zaman geçmesine rağmen, iki ülke arasındaki uçuşlar başlamış değil. Mısırlı turizmcilerin gözü, ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Vladimir Putin'de.SOKOLOV DA HEYETTE

Vladimir Putin'in Mısır heyetine Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov'un da dahil olması, iki ülke arasında hava trafiğinin yeniden başlamasına ilişkin umutları arttırdı. Uzmanlar, ikili görüşmelerde uçuşların yeniden başlamasının da ele alınacağı görüşünde.

PUTİN 'UÇUŞLARIN BAŞLAMASINI İSTİYORUM' DEMİŞTİ

Eylül ayında düzenlenen BRICS zirvesinde konuşan Vladimir Putin, iki ülke arasındaki hava yolu trafiğinin yeniden başlamasını istediğini açıklamıştı. Mısır'ın Moskova Büyükelçisi Ihab Nasr ise, Rusya ile Mısır arasındaki ikili meselelerde Mısır'ın önceliğinin uçuşların yeniden başlaması olduğunu açıkladı.


Bu Haber 11.12.2017 - 15:34:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.