Prontotour erken rezervasyon döneminde 2019’u yakaladı

Prontotour erken rezervasyon döneminde 2019’u yakaladı

Kasım ayında erken rezervasyon kampanyasına başlayan Prontotour’un satışlarında büyük artış yaşandığı açıklandı.


Prontotour erken rezervasyonun ilk döneminde satışlarını yüzde 300 artırarak 2019 seviyelerini yakaladı. Şirketin pandemiden bu yana en yüksek yurt dışı satış grafiğini yakaladığı ve kampanyanın başladığı 1 Kasım’dan itibaren yoğun ilgi gördüğü kaydedildi. Erken rezervasyonun bu ilk döneminde seyahat severlerin en çok tercih ettiği rotalar belli olurken fırsatların yüzde 50’ye varan indirimlerle devam ettiğini söyleyen Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, yurt dışı paketlerin yanı sıra yurt içinde de en çok tercih edilen markalar arasında yer aldıklarının altını çizdi.

Erken rezervasyonda en çok talep gören turlar

Erken rezervasyonun ilk döneminde Prontotour’un yurt dışında klasikleşen rotaları arasında yer alan İtalya, İspanya, Orta Avrupa, Benelüks ve Balkanlar dışında bu yıl Mısır paketleri de büyük talep görüyor.

Sharm el Sheikh, 2022’de en çok tıklanan turlar arasında yer alırken yurt içinde uçaklı veya otobüslü Kapadokya, Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum, yataklı turistik tren, Doğu Anadolu, Van, Konya, GAP, Karadeniz içerikli turlar gezginlerin en çok talep gösterdiği yerler oldu. Ege-Akdeniz ile Likya turları yine popüler rotalar arasında.

Yıl içinde erken rezervasyon dışında özel gün ve meslek grupları için de kampanyalar yapan Prontotour’un yılbaşında Kıbrıs’ta sanatçılı, gala yemekli otel programları, Noel Pazarları turları, Sömestr tatilinde ailelere özel paketleri bulunuyor. 5 yıldızlı otel konforundan fazlasını sunan gemi rotaları ile farklı bir deneyim imkânı sağlayan nehir turları tatil paketleri arasında yerini alıyor. Kuzey Işıkları ve Lapland turu ise yüksek talep görmeyi bu yıl da sürdürüyor.

“Uçak bileti fiyatına tur”

Turizm sektörünün pandemi sonrası zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Ali Onaran, artan maliyetlerin konaklama ve ulaşımı olumsuz etkilediğini, bu nedenle paket turun yine en avantajlı seyahat biçimi olduğunu söyledi. Doğru planlama ve operasyon gücüyle en uygun fiyatlı turları misafirlerine sunduklarını belirten Onaran, “Uçak bileti fiyatına satışa çıkardığımız turlarla misafirlerimizi artan maliyetlere karşı koruyoruz. Bir Avrupa başkentine alacağınız uçak bileti fiyatına Prontotour’da 3 gece 4 günlük konaklama, rehberlik hizmeti ve transferlerin de dahil olduğu bir paket turu satın almak mümkün. Yine yurt içi kültür turlarımızda Anadolu’nun gizli kalmış kadim değerlerini keşfe çıkarıyoruz. Yurt içinde ürün çeşitliliğimiz ve misafir memnuniyetimiz çok yüksek. Pazarın en büyük oyuncularından biri haline geldik. Gezginler erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmasınlar” dediBu Haber 01.12.2022 - 11:41:48 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.