Pobeda’da ağır ihlaller nedeniyle onarım izni iptal edildi

Pobeda’da ağır ihlaller nedeniyle onarım izni iptal edildi

Pobeda Hava Yollarının, uçaklarında ihlaller olduğu gerekçesiyle onarım izni iptal edildi.


Rusya’da uçaklarında önemli ihlaller olduğu tespit edilen Pobeda hava yolu şirketinin onarım izni iptal edildi.

TürkRus’ta yer alan habere göre, Aeroflot'un ekonomi sınıfındaki şirketi olan ve Türkiye'ye de düzenli uçuş yapan Pobeda Hava Yolları, Batılı şirketlerin Rusya’daki uçaklara teknik destek vermeyi reddetmesinin ardından bu alanda aldığı sertifikadan mahrum kalmış oldu.

İzvestiya gazetesi bu kararın, Devlet Havacılık Denetleme Kurumu'nun talebi üzerine alındığını yazdı.

Gazeteye konuşan bir kaynak, yapılan denetimlerde Pobeda’nın faaliyetlerine dair çok sayıda ihlal tespit edildiğini aktardı.

Örneğin şirketin, uçakta bir kuşun hasar verdiği gövde kısmına yama koyduğunun ve bunu açıklamadığının belirlendiği belirtildi.

En ciddi ihlalin ise TCAS (Trafik Uyarı ve Çarpışmayı Önleme Sistemi) anteni için orijinal somunların alternatifleri ile değiştirilmesi olduğu aktarıldı.

Bu somunların dış taraftan haftada bir kez, iç taraftan ise her üç ayda bir hasar ve sapmalara karşı kontrol edilmesi gerekirken, şirketin bu kontrollerin yapılmasını engellediği belirtildi.

Denetimleri yapan mühendislerin yanıltıldığı ve bir uçağın, zorunlu bakım işlemleri yapılmadan 1,5 aydan fazla süre hizmet verdiği kaydedildi.Bu Haber 22.11.2023 - 10:38:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.