Marmaris'teki oteli Melih Gökçek'in oğlu mu satın aldı?

Marmaris'teki oteli Melih Gökçek'in oğlu mu satın aldı?

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, Marmaris'te kayyum idaresinde bulunan Angels Peninsula Otelini Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in aldığına dair iddialar olduğunu yazdı.


Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, FETÖ/PDY'nin kasası olduğu için TMSF'ye devredilen İpek Grubu'na ait Peninsula Otelin Osman Gökçek'e satıldığına ilişkin iddialar olduğunu yazdı.

Kayyumdan sonra adı 'Angel's Marmaris Hotel' olarak değiştirilerek 'İslami otel konseptine geçen tesisin yıllık 7.5 milyon TL'ye kiralanmak istendiğini belirten Ağırel, ''Fakat bu fiyata kiracı çıkmayınca otel, "helal" konseptiyle hizmet vermeyi sürdürdü. Ultra lüks tesis, U4 Gayrimenkul aracılığıyla geçen 11 Şubat'ta internet üzerinden 230 milyon Euro'ya satışa çıkartıldı.'' diye yazdı.

Ağırel, yazısının devamında şu iddiaları gündeme getirdi:

''Evet otel satıldı.

Otel yetkilileri ile telefonda görüştüm.

Otelin işletmesini Tuğra Makine ve Jeoloji diye bir firma yapıyor.

Sahibi Durali Akpınar. Durali Akpınar kim? Kimi kaynaklara göre Söğüt İnşaat'ın Genel Müdürü, kimi kaynaklara göre Söğüt İnşaat Yönetim kurulu Başkanı.

Ticaret Sicil Gazetesi'nde böyle bir bilgi yok. Söğüt İnşaatı aradım Durali Akpınar ile görüşmek istedim. Toplantıda olduğunu dönüş yapacaklarını söylediler ancak yazı baskıya girene kadar herhangi bir geri dönüş olmadı.

Otel ile ilgili biraz çalışma yaptım. Marmaris'te oteli bilen tanıdıklarım Ankara plakalı birçok aracın otelde olduğunu ve otel sahibinin Osman Gökçek olduğunu söylediler. Tabii resmi bir bilgi değil. İddia bu. İddiayı sormak için her ne kadar Osman beyi arasam da telefonlarıma yanıt vermedi. Yanıt hakkı bu köşede her zaman saklıdır.''Bu Haber 01.06.2019 - 19:32:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Osman Gökçek - 09.06.2019 - 08:46

    Ben Osman Gökçek evet yanıt veriyorum otel benim bir diyeceğiniz mi var?

  • MGencer - 03.06.2019 - 10:11

    Şimdi de Kuşadasında Aynı ad ile başka bir otel yapılıyor. Otel ile Kayyum zamanında ufak tefek iş yapmışlığımız var. 230 milyon Euro eder ama eski konseptinde çalışırsa o parayı çıkartır. Zira bakanın biri gelip biri gidiyormuş. Bu sebeple iş adamları çok afaki paralara uzun zamanlı oda kiralıyormuş. Ne zaman bakanlar gelse iş adamları soluğu otelde alıyormuş. Ama 7,5 milyon tl Kira çok az. Zira kapıdaki mersedesleri ve vitoları günlük 100 dolardan kiraya versen bu parayı çıkartırsın. Ama Korkudan kimse kiralayamadı.

  • İdris gürer - 03.06.2019 - 11:17

    Haber yapıyorsunuz varsayımla.Nekadar basit onunmuşta adamı aramışta ne alaka bizde yazıyı ciddiye alıp okuyoruz.Birdaha kesin sonucu araştırın öyle yazın

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.